10 MILIONÓW na drogi, chodniki i alejki

Miasto 8 września 2016 Wydanie 31/2016
10 MILIONÓW na drogi, chodniki i alejki
Fot. Piotr Jagniewski

Przez najbliższe trzy miesiące trwać będą intensywne prace remontowo-budowlane na drogach, chodnikach i alejkach w całej Gminie Myślenice. Zrealizowanych zostanie 60 inwestycji za kwotę ponad 10 milionów złotych. Pierwsze efekty już są widoczne m.in. parking przy ul. Matejki, czy przy boisku sportowym Orzeł Myślenice

- Na drogach dzieje się dużo, a dziać się będzie jeszcze więcej. Tylko w tym tygodniu zaczynamy prace w kilku miejscach na myślenickim Zarabiu. Będziemy kłaść nowy asfalt m.in. na ulicach Spacerowej (boczna), Sosnowej czy Mostowej (boczna). Powstanie nowa alejka przy kortach tenisowych. Przed nami prace w sołectwach - mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Faktycznie. Patrząc na to co dzieje się w Gminie Myślenice nie trudno zauważyć obecność budowlańców. To chyba najszerzej zakrojona akcja drogowa w ostatnich latach. Po remontach dróg w ramach programu kanalizacyjnego „Czysta woda dla Krakowa...” burmistrz Myślenic wraz z Radą Miejską zdecydowali o kolejnych lokalizacjach.

Należy jednak pamiętać, że oprócz działań tego typu Gmina Myślenice finansuje także w części inwestycje drogowe Powiatu Myślenickiego w ramach programu poprawy infrastruktury i komunikacji na terenie Gminy Myślenice. - Chcemy żeby w naszej Gminie było bezpiecznie. Dobre drogi i chodniki, to jeden z elementów gwarantujących to bezpieczeństwo - podkreśla Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy w Myśleniach.

W tym tygodniu rozpoczną się także prace na ulicy Wybickiego. W pierwszej kolejności zostanie zmodernizowana sieć gazowa, a następnie chodnik i nakładka asfaltowa. Realizowane obecnie inwestycje drogowe wraz z ich zakresem zostały uzgodnione w ramach konsultacji z mieszkańcami.

W kolejnych wydaniach Gazety Myślenickiej będziemy na bieżąco informować o postępach prac drogowych w ramach działu „Kurier drogowy”.