11-latek w porę odnaleziony

Miasto 23 października 2018 Wydanie 38/2018
11-latek w porę odnaleziony

We wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przyszła kobieta, która zgłosiła zaginięcie syna. Była bardzo zmartwiona, ponieważ dziecko po kilku godzinach od zakończenia lekcji nie wróciło ze szkoły, a ma dopiero 11 lat

Po ustaleniu dokładnych okoliczności oraz rysopisu chłopca, myśleniccy funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Na miasto ruszyły patrole. W trakcie trwających kilka godzin poszukiwań policjanci rozpytali wielu świadków. Niektórzy z nich wskazywali, że widzieli chłopca na terenie Myślenic, co pozwalało przypuszczać, że nic mu nie jest.

Policjanci sprawdzali różne miejsca, m.in. domy rodziny, znajomych gdzie mógłby szukać schronienia. Jeden z patroli sprawdzał również myślenickie place zabaw. I właśnie tam ukrywał się 11-latek. Ukrywał, bo schowany był w jednej ze zjeżdżalni. Nawoływanie go po imieniu, nie przynosiło rezultatów. Jednak dzięki skrupulatnemu i pełnego zaangażowania sprawdzaniu każdego miejsca udało się odnaleźć chłopca.

- Powrócił do domu cały i zdrowy tuż przed północą. Noc spędzona na dworze mogłaby być dla niego ciężka, z uwagi na niskie temperatury. Miejmy nadzieję, że drugi raz dziecko nie wpadnie na pomysł, aby noc spędzać poza domem - mówi rzecznik myślenickiej policji Dawid Wietrzyk.