7 medali myślenickich zapaśników

Sport 5 grudnia 2013 Wydanie 44/2013

Na Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy im. Władysława Bajorka, który odbył się 16 listopada w Krakowie łupem zapaśników Dalinu pod wodzą trenerów Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza padło aż 7 medali

W zawodach uczestniczyło 96 zawodników z 11 klubów województw małopolskiego, śląskiego, lubelskiego, i mazowieckiego. KS Dalin reprezentowali: Krzysztof Chytra - kat. wagowa do 27 kg, Adrian Poradzisz – kat. do 35 kg, Andrzej Panuś – kat. do 42 kg, Karol Turała – kat. do 47 kg, Maciej Turała - kat. do 50 kg, Karol Stachura – kat. do 54 kg, Piotr Papiernik – kat. do 63 kg, Arkadiusz Majda – kat. do 63 kg, Mateusz Panuś – kat. do 63 kg, Piotr Horab - kat. do 69 kg oraz Jakub Majda - kat. do 85 kg.

Zawody ze względu na przyjazd kilku silnych ekip były na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania zdobywając siedem medali. Złoty medal wywalczył Karol Stachura, wygrywając w finale z Markiem Robertem z Katowic. Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Chytra, Maciej Turała i Mateusz Panuś. Krzysiek prowadząc na punkty po pierwszej rundzie przegrał finałową walkę z Gabrielem Jurkiewiczem z Tyszowców przez położenie na łopatki. Maciek tym razem musiał uznać wyższość Dominika Sztaby z Lidzbarka Warmińskiego, któremu uległ na punkty. Mateusz po zaciętej walce przegrał finał z Adrianem Gajewskim z Chełma. Brązowe medale zdobyli: Adrian Poradzisz, Andrzej Panuś i Karol Turała. Jakub Majda, Arek Majda, Piotr Papiernik i Piotr Horab zajęli punktowane miejsca w pierwszej ósemce (organizatorzy do tej pory nie dostarczyli komunikatu końcowego zawodów).

- Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Karol Stachura i Mateusz Panuś. Karol tym razem przełamał się i nie popełnił żadnego błędu, a jego walki jak zwykle były bardzo emocjonujące i efektowne. Dwa rzuty wykonane przez niego otrzymały maksymalną ocenę 5 punktów. Mateusz w najliczniejszej kategorii wagowej stoczył aż 6 walk, z których 5 wygrał w bardzo ładnym stylu - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.