1 września: 70 lat Orła Myślenice

70 lat Orła Myślenice

W sobotę 1 września Orzeł Myślenice świętować będzie jubileusz 70-lecia, a szkółka piłkarska Orliki Myślenice obchodzić będzie swoje 10 urodziny. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin, dlatego zapraszamy wszystkich sympatyków do czynnego udziału w tym wydarzeniu.

- To szczególny dzień w historii naszego klubu, obchodzimy 70-lecie powstania i w imieniu zarządu zapraszamy wszystkich na stadion Orła Myślenice w sobotę 1 września. Orzeł Myślenice skupia w swoich szeregach dużą społeczność zawodników, ich rodziców, ale także wielu sympatyków, których serdecznie zapraszamy na jubileuszowe obchody, bo przecież to święto nas wszystkich – zaprasza Edward Łapa, prezes zarządu klubu sportowego Orzeł Myślenice.

Orzeł Myślenice został założony w 1948 roku, a dziś reprezentuje go w rozgrywkach ligowych kilkanaście zespołów, w których trenuje blisko 500 zawodników. Lwią część tej grupy stanowią zawodnicy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, którzy tego dnia również obchodzić będą swoje święto. Szkółka dla dzieci od 5 do 12 roku życia została bowiem założona w 2008 roku przez Kamila Ostrowskiego i była pierwszą tego typu organizacją na terenie Powiatu Myślenickiego. Dziś obchodzi swoje 10 urodziny, a impreza 1 września będzie dedykowana nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom, dla których przewidziano mnóstwo atrakcji.

- W planie są między innymi turnieje piłkarskie dla dzieci, otwarty bufet dla wszystkich, dmuchane place zabaw, ogromne tory przeszkód z Giganci Wipeout, animacje z Centrum Aktywnego Rozwoju FRAJDA oraz wiele innych atrakcji. To wszystko za darmo nie tylko dla zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice i zawodników Orła Myślenice, ale także dla wszystkich, którzy tego dnia będą wspólnie świętować jubileusz naszego klubu – mówi Kamil Ostrowski, dyrektor szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice.

Szczególnym wydarzeniem w dniu 1 września będzie historyczne zdjęcie całej orłowskiej społeczności – zapraszamy wszystkich na godzinę 14:30, kiedy to wszyscy zawodnicy, ich rodzice oraz kibice zbiorą się na głównej płycie boiska, by z okazji jubileuszu zrobić wspólne rodzinne zdjęcie. Zapraszamy wszystkich obecnych oraz byłych zawodników, kibiców, działaczy, sponsorów i sympatyków.

Imprezę rozpoczynają turnieje dla Orlików od godziny 10:00, równocześnie i przez cały dzień dostępne dla wszystkich będą dmuchane place zabaw z zjeżdżalniami, trampolinami i torem przeszkód. Zachęcamy do udziału w loteriach fantowych i licznych konkursach oraz skorzystania z orłowskiego bufetu. Po wspomnianym wcześniej historycznym zdjęciu odbędzie się mecz byłych gwiazd Orła, a w finalnej części pierwszy zespół rozegra ligowy mecz z Gościbią Sułkowice. Początek o godzinie 17:00.