8 medali na Mistrzostwach Polski

Sport 25 września 2018 Wydanie 34/2018
8 medali na Mistrzostwach Polski

W Krakowie rozegrano III Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy z naszego regionu przywieźli 8 medali, a Zbigniew Bizoń dwoma srebrami w turnieju open wywalczył kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Kuwejcie

Walka o medale rozegrana została na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas - super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodniczek i zawodników.

Najwięcej emocji towarzyszyło jednak meczom w turnieju open, ponieważ zwycięzcy tego turnieju otrzymywali kwalifikacje na Mistrzostwa Świata do Kuwejtu. Z naszego regionu wystawionych zostało 6 zawodników z Gminy Myślenice oraz 6 zawodników z Gminy Dobczyce. Łącznie dwunastoosobowa reprezentacja wywalczyła 8 medali (1 złoto, 4 srebra oraz 3 brązy). Zbigniew Bizoń dwoma srebrami w turnieju Open wywalczył miejsce w kadrze polskiej i kwalifikację do Kuwejtu na XXX Mistrzostwa Świata w speed-ballu.

Wyniki naszych zawodówników: Iwona Mistarz (Speed-ball Poręba) - złoto w super solo U14, srebro w grze singlowej U14, Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) - srebro w super solo U14, brąz w grze singlowej U14, Błażej Płachno (Speed-ball Dobczyce) - brąz w super solo U14, Tomasz Bizoń (Speed-ball Myślenice) - brąz w super solo w konkursie open, Zbigniew Bizoń (Speed-ball Myślenice) - srebro w super solo w konkursie open oraz srebro w grze singlowej w konkursie open.

- W tym roku poziom był bardzo wysoki. Konkurencja nie śpi - niektórzy zawodnicy cały rok przygotowywali się do startu w tej imprezie. Ale my też nie próżnowaliśmy, czego efekty widać po ilości medali - mówi Zbyszek Bizoń, zawodnik i trener klubów z Dobczyc i Poręby.

Impreza jak co roku była też okazją do wspólnej zabawy i integracji, ale również refleksji nad dalszym rozwojem tej dyscypliny w Polsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza impreza spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój czas na organizację wydarzenia i z tak dużym zaangażowaniem promują speed-ball w swoich regionach - pokreśliła Izabela Janczak-Bizoń z Federacji Speed-ball Polska.

Organizatorem imprezy była Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju. W zawodach wystartowało około 60 zawodników z różnych stron Polski, którzy zostali wyłonieni w lokalnych kwalifikacjach. Stawką w grze był nie tylko mistrzowski tytuł i miejsce na podium, ale również wejście do kadry narodowej i reprezentacji na Mistrzostwach Świata.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 4 lata temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim swej dostępności oraz grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój.