Absolwenci z kwalifikacjami

Absolwenci z kwalifikacjami
Uczniowie Zespołu Szkół w Dobczycach z opiekunem Maciejem Machnickim i pracą, za którą w marcu br. zdobyli I miejsce w Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych w kategorii automatyka i robotyka. Fot. Fot: archiwum ZS w Dobczycach

Absolwenci techników i szkół policealnych 24 maja otrzymali dyplomy potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych. Teraz już mogą pochwalić się tytułem „technika”.

W Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. Mikołaja Reja dyplomy wręczono 155 absolwentom, w tym 24 technikom handlowcom, 30 technikom budownictwa, 18 technikom mechanikom, 46 ekonomistom, 8 spedytorom i 29 technikom pojazdów samochodowych.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności kwalifikacje zawodowe otrzymało 98 osób – 37 z hotelarstwa, 32 z żywienia i usług gastronomicznych oraz 29 z obsługi turystycznej, a w Szkole Policealnej Turystyki i Zdrowia prowadzonej przez placówkę rozdano 11 dyplomów w zawodzie terapeuty zajęciowego.

W Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach dyplomy kwalifikacyjne trafiły do 41 absolwentów – z technikum informatycznego do 20, z technikum reklamy do 7 oraz z te...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 65%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).