Adrian Rzeszutko wygrał Cyklokarpaty

Sport 23 października 2018 Wydanie 38/2018
Adrian Rzeszutko wygrał Cyklokarpaty

W miejscowości Rzyki, gdzie znajduje się stacja narciarska „Czarny Groń” odbył się wyścig MTB z cyklu Kellys Cyklokarpaty. Zawody stanowiły zwieńczenie cyklu obejmującego zasięgiem południowo-wschodnią Polskę, które na dystansie hobby zwyciężył Adrian Rzeszutko z TKKF Myślenice

Cykl składał się z dwunastu etapów rozgrywanych od połowy kwietna do końca września. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy zróżnicowanych pod względem długości oraz różnicy wzniesień do pokonania, oceniane przez organizatorów na 4 w pięciostopniowej skali trudności: dystans hobby liczył 24km i 700m przewyższeń, mega 39 km i 1230 m przewyższeń oraz giga 52km i 1560 m różnicy wzniesień.

Pomimo niskiej temperatury i wietrznej pogody na starcie zawodów zameldowała się liczna grupa kolarzy górskich, dla których była to ostatnia szansa na awans w klasyfikacji generalnej cyklu Kellys Cyklokarpaty, bądź wywalczenie najlepszego miejsca w ostatnim wyścigu cyklu.

Wśród startujących zawodników znaleźli się także zawodnicy grupy TKKF Uklejna, którzy zmierzyli się z dystansem hobby, a ukończyli go na miejscach: Adrian Rzeszutko - 1 m. w open i 1 m. w kat. M3, Michał Hundla - 8 m. w open i 4 m. w kat. M3 oraz Artur Rzeszutko - 22 m. w open i 7 m. w kat. M2. Podsumowując: zawodnicy TKKF Uklejna wzięli w 7 z 12 etapów cykl Kellys Cyklokarpaty i trzykrotnie zwyciężali: 2 razy Adrian Rzeszutko (15 lipca w Wojniczu oraz 29 września w Rzykach) oraz raz Tomasz Sikora (28 lipiec w Kasinie Wielkiej).

Ponadto na trasach cyklu rywalizowali pozostali zawodnicy myślenickiej grupy, a najlepsze ich starty zanotowali: Michał Hundla kat. M3 (5m. w Kluszkowcach, 5m. w Łopusznej, 6m. w Wojniczu, 5m. w Kasinie Wielkiej, 2m. w Myślenicach i 4m. w Rzykach, co pozwoliło uplasować się w klasyfikacji generalnej na 18m w open oraz 6m. w kat. M3), Artura Ulmana kat. M3 (3m. w Myślenicach), Marcin Wilkołek kat. M3 (4m. w Wierchomli i 6m. w Myślenicach), Artur Rzeszutko kat. M2 (5m. w Wierchomli), Piotr Krzysztofek kat. M2 (6m. w Kluszkowcach i 5m. w Myślenicach), Sławomir Tokioń kat. M3 (15m. w Myślenicach), Robert Klimas kat. M3 (22m. w Wierchomli), Wojciech Śmigla kat. M4 (25m. w Myślenicach) oraz Tomasz Tokoń kat. M3 (46m. w Myślenicach).