Akademia Lady Fitness wraca z nową energią

Sport 16 czerwca 2020 Wydanie 22/2020
Akademia Lady Fitness wraca z nową energią

To był ciężki czas także dla sportowców, gimnastyczek i tancerzy, ale ruszyli z nową energią!

Okres kwarantanny i zamknięte sale taneczne, gimnastyczne i mniejsza możliwość trenowania, brak spotkań z trenerami czy asekuracji był niełatwy także dla osób uprawiających sporty taneczno-gimnastyczne. Nie oznacza to jednak spadku motywacji oraz rezygnacji z ruchu. Najważniejszy jest cel - mówią trenerzy Akademii Lady Fitness w Myślenicach, którzy przygotowują dzieci i młodzież amatorsko, jak i do zawodów rangi Mistrzostw Polski czy międzynarodowych.

Klub co prawda wraca już w najlepsze do działania z zapewnieniem środków bezpieczeństwa i ostrożności, jednak przez cały okres dzieci i młodzież miały możliwość korzystania z treningów online na żywo, czy linków na grupach portali społecznościowych, a także konkursów motywacyjnych. Zawodnicy zaawansowani ułożone mieli plany treningowe, z których byli rozliczani, więc to przyniosło efekty. Najpierw chętni i gotowi już do rywalizacji zawodnicy wzięli udział w wirtualnym turnieju o randze Grand Prix, gdzie nasze reprezentantki zdobyły aż 13 medali. Zawodnicy cieszą się, ponieważ nareszcie wracamy na sale treningowe, gdzie zobaczą się w końcu z klubowymi znajomymi oraz trenerami - dobre wiadomości napływają także ze związków sportowych i stowarzyszeń, z którymi klub współpracuje jako jeden z czołowych w Polsce w swoich dyscyplinach. Są już informacje o planowanych zawodach na sezon październik/listopad, więc to daje porządnego „kopa” do działania. Mimo, że od rodziców i dzieci napływało wiele przychylnych informacji o prowadzonych treningach online, klubowicze tęsknią już za parkietem na sali i w krótkim czasie napłynęło do klubu wiele odpowiedzi zwrotnych o powrocie.

Klub Lady Fitness we współpracy z fantastycznymi lokalnymi przedsiębiorcami, którym rozwój i sport młodych osób nie jest obojętny, a także współpracując partnersko z Miastem i Gminą Myślenice mógł zrealizować ogólnopolski turniej taneczno-gimnastyczny dla dzieci i młodzieży, który odbył się wirtualnie w zeszły weekend. Oglądnąć było można około 50 występów młodych ludzi. „Bardzo cieszymy się, że odzew młodych pasjonatów był tak duży i nie ukrywamy, że mamy już pytania o kolejną edycję” - mówią organizatorzy.