Andrzej Pułka wicestarostą. W zarządzie Rafał Kudas, Bolesław Pajka i Krzysztof Trojan

Andrzej Pułka wicestarostą. W zarządzie Rafał Kudas, Bolesław Pajka i Krzysztof Trojan

Podczas drugiego posiedzenia radni powiatowi na wicestarostę wybrali Andrzeja Pułkę, a na członków zarządu Rafała Kudasa, Krzysztofa Trojana i Bolesława Pajkę

Kandydaturę Andrzeja Pułki zgłosił starosta Józef Tomal. Następnie radni wybrali komisję skrutacyjną w skład której weszli Kazimierz Panuś (przewodniczący), Jacek Pasiowiec (wiceprzewodniczący) i Maciej Ostrowski (sekretarz).

Podczas tajnego głosowania za wyborem Andrzeja Pułki na stanowisko wicestarosty opowiedziało się 13 radnych, natomiast przeciw było 12.

Andrzej Pułka pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener pływania. To absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Trzykrotny radny Powiatu Myślenickiego, w poprzedniej kadencji wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Prywatnie mąż Sylwii i ojciec dwóch synów: Mikołaja i Szymona. Mieszka w Rudniku w gminie Sułkowice. W ostatnich wyborach startował z ramienia KWW Wspólnie dla Powiatu i uzyskał 1297 głosów.

Andrzej Pułka: Wybór na wicestarostę to dla mnie zaszczyt, ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie. Jednym z najważniejszych wyzwań jest zorganizowanie w szkołach powiatu przyjęcia tzw. „podwójnego rocznika” , który jest efektem reformy edukacji w podstawówkach. Jestem przekonany, że wspólnie z pracownikami starostwa, dyrektorami szkół i nauczycielami zrobimy to możliwie skutecznie. Chcę też rozwijać szkoły zawodowe, które dzisiaj zapewniają dobry start na rynku pracy.

Następnie odbyło się głosowanie na członków zarządu. Zostali nimi Rafał Kudas, Bolesław Pajka i Krzysztof Trojan. Rafał Kudas swoje obowiązki będzie pełnił jako etatowy członek zarządu. W tajnych wyborach na każdego z kandydatów oddano 13 głosów "za" i 12 "przeciw".

- Każdy z przedstawionych przeze mnie kandydatów odznacza się przede wszystkim dwoma cechami: doświadczeniem, które może przełożyć na pracę w powiecie oraz pasją działania na rzecz drugiego człowieka - po komentuje starosta Józef Tomal. 

Aktualny skład nowego Zarządu Powiatu Myślenickiego: Starosta Józef Tomal, Wicestarosta Andrzej Pułka, Rafał Kudas, Krzysztof Trojan oraz Bolesław Pajka.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)