Andrzeje Kijowski: To nietypowa formuła rywalizacji

Sport 10 marca 2016 Wydanie 9/2016
Andrzeje Kijowski: To nietypowa formuła rywalizacji
Andrzej Kijowski

Ta nietypowa formuła rywalizacji, jeden na jeden, powoduje dodatkową presję na zawodniku i nawet w tym meczu było widać, że faworyt w takich nietypowych warunkach może mieć problemy z uzyskaniem wyniku na swoim normalnym poziomie, a co za tym idzie może dojść do niespodziewanych rozstrzygnięć.

 

Na czym polega oryginalność myślenickiego meczu „Północ-Południe”?

Andrzej Kijowski: W Polsce odbywają się podobne imprezy mające na celu popularyzację strzelectwa. W Białymstoku na przykład podobną oprawę miał indywidualny turniej strzelecki, natomiast oryginalny jest pomysł, aby zorganizować to w formie meczu dwóch drużyn i to z udziałem całej polskiej czołówki.

Jak ten mecz można rozpatrywać w kontekście zeszłotygodniowych występów na Mistrzostwach Europy oraz przygotowań do igrzysk w Rio De Janeiro?

Jako bardzo cenne doświadczenie. Ta nietypowa formuła rywalizacji, jeden na jeden, powoduje dodatkową presję na zawodniku i nawet w tym meczu było widać, że faworyt w takich nietypowych warunkach może mieć problemy z uzyskaniem wyniku na swoim normalnym poziomie, a co za tym idzie może dojść do niespodziewanych rozstrzygnięć.

Zaskoczył pana rozmiar wygranej drużyny Północy?

Raczej nie. Przewidywałem, że może to się zakończyć w okolicach wyniku 8:4, bo szczególnie w kategorii mężczyzn Północ ma teraz dosyć zdecydowaną przewagę, ale 9:3 to wynik w granicach tego błędu statystycznego.

Tydzień temu kilku zawodników i zawodniczek, których widzieliśmy w Myślenicach występowało na Mistrzostwach Europy. Jak one wypadły dla naszych reprezentantów?

Zakończyły się połowicznym sukcesem bo mieliśmy cztery szanse na zakwalifikowanie się do Igrzysk, a wykorzystaliśmy dwie.

Czy jest pan pierwszy raz w Myślenicach?

Pierwszy raz na tego typu imprezie, natomiast w Myślenicach byłem, już wcześniej wiele razy, bo jako WKS Śląsk Wrocław często przygotowujemy się do sezonu, bądź do konkretnych zawodów na myślenickich obiektach.