Antonina Trojan skarbnikiem gminy

Region 22 stycznia 2019 Wydanie 03/2019
Antonina Trojan skarbnikiem gminy

Kluczowym punktem obrad czwartej sesji Rady Miejskiej w Dobczycach było odwołanie dotychczasowej skarbnik Anny Wach i powołanie na to stanowisko Antoniny Trojan

Burmistrz, radni oraz przedstawiciele placówek oświaty i instytucji kultury podziękowali Annie Wach za dotychczasową pracę na rzecz Gminy Dobczyce. Podziękowali również za współpracę, którą sobie bardzo cenią i życzyli pomyślności w dalszej karierze zawodowej. Skarbnikiem gminy była od kwietnia 2017 r., wcześniej pełniła funkcję kierowniczą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Sesja zorganizowana została w takim terminie, aby umożliwić powołanie jej na stanowisko skarbnika w sąsiedniej Gminie Raciechowice.

Rada Miejska w Dobczycach w kolejnym punkcie podjęła uchwałę o powołaniu na stanowisko skarbnika Antoniny Trojan, która przed 10 laty była pracownikiem tutejszego urzędu. - Antonina Trojan to doświadczony wieloletni pracownik Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce z dużym doświadczeniem na stanowiskach głównych księgowych w jednostkach samorządowych i rządowych m.in. w Kuratorium Oświaty, a ostatnio również w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, z dużą wiedzą w dziedzinie finansów publicznych i rachunkowości - podkreślił burmistrz Tomasz Suś.

- Przez wiele lat pracowałam w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce, z przyjemnością wracam tutaj po 10 latach do pracy na rzecz Gminy Dobczyce. Będę z państwem współpracować, nie zawiodę państwa zaufania, dalszy rozwój gminy leży mi na sercu - powiedziała nowa skarbnik.

Sesja była również okazją do powitania przez Radę Miejską wiceburmistrza Edytę Podmokły (była naczelnik Wydziału Inwestycji UMiG Myślenice), która została powołana na to stanowisko na początku stycznia.