Astrofotografia - pasja dla każdego

Astrofotografia - pasja dla każdego
Radosław Ambroży

Od wtorku 5 września w hallu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. J. Kruczka można oglądać wystawę zatytułowaną „Pod Niebem Pełnym Cudów”

Ekspozycję stanowią wybrane prace trójki autorów: Michała Kałużnego, Szymona Ozimka i Radosława Ambrożego. Na zdjęciach można zobaczyć to, czego nie zobaczymy gołym okiem, czyli fascynujące obrazy zaćmienia Słońca czy Księżyca, mgławic, galaktyk i planet Układu Słonecznego.

To podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie, bo obiekty które możemy obserwować często już nie istnieją. Jak zaznaczył główny pomysłodawca i prowadzący wernisaż Radosław Ambroży: fotografią kosmosu zajmują się najczęściej amatorzy, bo chociaż to pasja dosyć czasochłonna i wymagająca cierpliwości, to nakłady finansowe jakie pochłania przekraczają możliwości względnie zamożnego człowieka. Często to właśnie oni robią zdjęcia najbardziej wartościowe, czyli takie które niosą ze sobą tyle samo zalet artystycznych co i naukowych.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).