Autostrada do II ligi

Autostrada do II ligi

Po sezonie zasadniczym tenisiści stołowi UKS „Zarabie” zajmowali pierwsze miejsce z kompletem 11 zwycięstw co stanowiło znakomitą sytuację wyjściową przed wiosenną rundą złożoną z 5 meczów

Po pierwszej serii spotkań rundy rewanżowej pozycja myślenickich tenisistów stołowych stała się jeszcze lepsza, bo przewaga nad najgroźniejszym rywalem wzrosła już do 5 punktów, co oznacza że UKS „Zarabie” może sobie pozwolić nawet na dwie porażki w 4 ostatnich meczach, a i tak zajmie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do II ligi.

Początek meczu z Lachowicami nie wskazywał jednak na tak korzystny obrót sprawy, bo Myśleniczanie zaczęli ten mecz podobnie jak koszykarze w ubiegły piątek z Chorwacją. W pierwszych dwóch meczach singlowych było już 0:2 w setach i wydawało się że Lachowice, które podobnie jak „Zarabie” rok temu grało w II lidze, zajdzie nam za skórę. Ale potem sprawy wróciły do normy i UKS przejął inicjatywę wychodząc po meczach deblowych na prowadzenie 5:1 i powiększając je na koniec meczu do 6 punktów. Stało się tak mimo zaciętego oporu rywali oraz wyjątkowo kiepskiej tego dnia dyspozycji Adama Gduli, który jak sam stwierdził, tak słabego meczu nie rozegrał w trakcie całych rozgrywek. W swojej normalnej dyspozycji za to byli Dominik Zakrzyński i Piotr Światłoń którzy zdobyli komplet punktów. Chwilę po zakończeniu tego meczu dotarła do nas informacja o porażce zespołu ze Słopnic i stało się jasne że w tym momencie wrota II ligi dla UKS „Zarabie” są uchylone tak szeroko że już raczej nie da się ich ominąć. Podopieczni Bogdana Czyżyckiego znakomicie spisują się zresztą nie tylko w rozgrywkach ligowych bo na indywidualnych mistrzostwach województwa para Dominik Zakrzyński/Adam Gdula zdobyła brązowy medal ulegając jedynie późniejszym tryumfatorom, niezwykle renomowanemu deblowi z Nowego Targu Jakub Czyszczoń/Tomasz Klag. UKS Zarabie nie odpuszcza także w Pucharze Polski w którym dotarli już do półfinału województwa i w walce o finał zmierzą się dzisiaj (7 marca)ponownie z ULKS Lachowice.

 UKS Zarabie - ULKS Lachowice 10:4

dla UKS Zarabie punkty zdobywali: Piotr Światłoń - 3.5, Dominik Zakrzyński - 3.5, Damian Dudziak - 1.5, Adam Gdula - 1.5)

1. UKS Zarabie Myślenice 12 24 432:214

2. KS Słopnice II 12 19 384:246

3. Podwawelski Kraków III 12 15 357:257

4. MKS KSOS Kraków 12 13 340:297

5. ULKS Lachowice 12 12 354:297

6. Siemacha Kraków 12 12 308:316

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).