Barbórkowe laury zapaśników Dalinu

Barbórkowe laury zapaśników Dalinu

Do udziału w XXVI Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym, który odbywał się w dniach 22-23 listopada zgłosiło się 109 zawodników z Czech, Mołdawii , Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. KS Dalin reprezentowali: Wojciech Łętocha w kat. wagowej do 52 kg, Mikołaj Łętocha i Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg, oraz Jan Mastela w kat. wagowej do 92 kg.

Nasi zawodnicy Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela odnieśli kolejny sukces zdobywając dwa srebrne medale.

W eliminacjach obaj wygrali po dwie walki, w finale Krzysiek przegrał z Ukraińcem Oleksandrem Yanchukiem , a Janek z Gevorgiem Manukianem z Katowic. Mikołaj Łetocha został sklasyfikowany na piątym miejscu. W pierwszej walce przegrał z późniejszym złotym medalistą Oleksandrem Yanchukiem, a w walce o brązowy medal pokonał go Rafał Bzdyra z Rudy Śląskiej. Pecha miał Wojtek Łętocha, który w obu stoczonych walkach natrafił na bardzo trudnych przeciwników. Pierwszą walkę przegrał z reprezentantem Mołdawii Vasile Ulmanu, a w drugiej, bardzo zaciętej zaledwie dwoma punktami pokonał go Piotr Gruszka z Mysłowic.

Tegoroczny Turniej Barbórkowy miał bardzo silną obsadę. Prawie połowę uczestników stanowili zawodnicy zagraniczni, którzy zgarnęli większość medali i pucharów. Nasi zawodnicy walczyli dobrze, lecz znowu zabrakło najwyższych laurów. Na szczególne wyróżnienie zasłużył tym razem Wojtek Łętocha, który pomimo braków kondycyjnych nawiązał równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Janek Mastela nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej do 80 kg i musiał walczyć ze znacznie cięższymi przeciwnikami, a pomimo to zajął drugie miejsce.

Kolejny turniej odbędzie się już za tydzień w Rudzie Śląskiej. Będzie to Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka, w którym być może będzie możliwość rewanżu.

Swoje sukcesy zawodnicy i trenerzy dedykują, składając serdeczne podziękowanie sponsorom P. Marcie i Janowi Sawickim, oraz P. Jarosławowi Bochenkowi Prezesowi Zarządu firmy Seat Dynamica za nieodpłatne udostępnienie samochodu Seat Tarraco.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).