Baw się futbolem profesjonalnie

Sport 5 września 2017 Wydanie 31/2017
Baw się futbolem profesjonalnie

Już w sobotę 9 września o godzinie 11:00 na obiektach Orła Myślenice odbędą się treningi naborowe do szkółki piłkarskiej Orlików dla zawodników urodzonych w rocznikach 2011, 2012 oraz 2013

Klub zapewnia profesjonalną kadrę trenerską, nowoczesny sprzęt treningowy, a piłka nożna to świetny sposób na wzmacnianie wzięci rodzic - dziecko i naukę przez zabawę. 

Szkółka prowadzi szkolenie według autorskiego programu edukacyjno-szkoleniowego, który przez zbierane doświadczenie jest cyklicznie modyfikowany i aktualizowany. Jednym z głównych punktów programu jest wpływ nie tylko na rozwój piłkarski dziecka, ale także dbałość o edukację i dobre wychowanie. Dlatego we wprowadzonych w szkółce Kartach Orlika nagradzana jest nie tylko postawa na treningach, ale także w domu, w szkole, czy w przedszkolu.

Orliki Myślenice współpracują z jednym z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce – Wisłą Kraków – która pozwala na wymianę doświadczeń w sztabie szkoleniowym, ale także możliwość współpracy zarówno z zawodnikami pierwszej drużyny, jak również pierwszeństwo testów w szkółce piłkarskiej Wisły dla najzdolniejszych wychowanków naszej szkółki.

Zawodnicy Orlików z powodzeniem reprezentują Orła Myślenice w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PZPN, a w ramach zajęć treningowych prowadzone są różne urozmaicenia – między innymi wyjazdy na basen, do Aqua Parku, czy też do kina. W czasie ferii lub wakacji organizowane są obozy piłkarskie – między innymi nad morzem Bałtyckim.

Sztab szkoleniowy dysponuje profesjonalnym sprzętem treningowym, dzięki czemu rozwój zawodników prowadzony jest kompleksowo, a prowadzone co roku testy sprawnościowe pozwalają zbadać rozwój i postępy młodego piłkarza, między innymi dzięki dokładnemu pomiarowi szybkości za pomocą fotokomórek.