Festiwal lata

Beata Mirochna laureatką gminnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Edukacja 9 kwietnia 2019 Wydanie 14/209
Beata Mirochna laureatką gminnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Laureatką XIII Gminnej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych została Beata Mirochna, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. Uroczystość wręczenia nagród osobom wyróżnionym odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję za waszą pracę i pomoc potrzebującym mieszkańcom Miasta i Gminy Myślenice – mówił podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i nagród burmistrz Jarosław Szlachetka. – Sam jako nastolatek byłem wyróżniony w konkursie Ośmiu Wspaniałych i pamiętam, że zmobilizowało mnie to do dalszej pracy. Wierzę, że nie poprzestaniecie na przysłowiowych laurach, tylko że będą one motywacją do rozszerzenia własnych działań i zachęcenia rówieśników, by nieśli pomoc potrzebującym.

W komisji konkursowej pracowały Małgorzata Jamrozik – nauczyciel Małopolskiej Szkoły Gościnności, Renata Piekarz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani, Renata Marzec – naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy oraz Anna Kordas i Beata Kowalska z ramienia UMiG.

- Już od najmłodszych lat pomoc innym ludziom nie była mi obca. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, a drzwi naszego domu zawsze były otwarte dla innych. Moi rodzice od zawsze pomagali osobom będącym w potrzebie, a oni często przebywali u nas, spędzali z nami święta. Chociaż byłam mała, wiedziałam, że oni tej pomocy potrzebują i dziś sama chętnie działam w różnych organizacjach, które niosą pomoc potrzebującym. Nie robię tego dla siebie, aby się pochwalić, ale właśnie dla tych, którzy tego potrzebują – mówiła Beata Mirochna. Laureatka trzynastej gminnej edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych w najbliższych dniach będzie reprezentować Myślenice na ogólnopolskim zlocie jubileuszowej XXV edycji tego konkursu.

Nastolatkowie wyróżnieni w konkursie Ośmiu Wspaniałych:

Beata Mirochna – ZSP Małopolska Szkoła Gościnności (laureatka); Klaudia Cienkosz – SP w Zasani, Amelia Pachoń – OSP w Bysinie, Gabriela Pauluk – SP 3, Artur Serafin – SP 3, Izabela Skrzeczek – SP 2, Agnieszka Wilkołek – SP 3.