Beata Szydło w Myślenicach

Beata Szydło w Myślenicach
Fot. Marek Stoszek

Wicepremier Beata Szydło i wojewoda Piotr Ćwik gościli na myślenickim Rynku w poniedziałek 15 marca. Wraz z burmistrzem Jarosławem Szlachetką przedstawili zebranym mieszkańcom główne założenia rządowego programu #Nowa Piątka.

Wicepremier i wojewoda, przedstawiając program, jednocześnie zachęcali Myśleniczan do korzystania z jego oferty. #Nowa Piątka ma poprawić jakość życia poprzez rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, zwolnienie z podatku PIT do 26. roku życia, zmniejszenie stawki podatku PIT z 18 do 17%, wsparcie odbudowy lokalnych połączeń autobusowych, wypłatę dodatkowej 13. emerytury.

Następnie goście wraz z burmistrzem spacerowali po Rynku i przyległych ulicach, rozmawiając z napotkanymi mieszkańcami o bieżących problemach życia codziennego i przy okazji rozmowy częstując rozmówców jabłkami.

 

 

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Od września 2019 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.