Beniaminek Respekt pewnie utrzymuje się w I lidze

Sport 18 czerwca 2019 Wydanie 22/2019
Beniaminek Respekt pewnie utrzymuje się w I lidze
Od lewej: Maria Topa, Maria Dziadkowiec, Zuzanna Węglarz,  Kamila Topa Fot. fot. B. Ziółkowski

Seniorki zespołu Respekt Myślenice zakończyły rozgrywki na 7. miejscu w I Lidze Kobiet grupa południowa. Sezon 2018/2019 był dla Respektu dość trudny, wymagający i ciekawy.

Zespół mierzył się z trudniejszymi zespołami w porównaniu do zeszłorocznych rozgrywek, które przyzwyczaiły drużynę do wygrywania. W obecnym sezonie było jedenaście porażek, z którymi trzeba było sobie poradzić.

Pomimo dobrej gry brakowało szczęścia, szczególnie w rundzie jesiennej i to dla zespołu było niewątpliwie najtrudniejsze, żeby przestawić się w stosunku do poprzedniego sezonu, kiedy to w całych rozgrywkach odnosiłyśmy same zwycięstwa. Teraz dziewczęta wraz ze sztabem szkoleniowym musiały zmierzyć się z porażkami.

Drużyna po kryzysie zaczęła coraz bardziej pozytywnie myśleć, zaczęły pojawiać się głosy, że z każdym można wygrać. Rywalizacja, emocje, szacunek, pokora, energia, klasa, tolerancja – wartości, które towarzyszą zespołowi – były coraz częściej przypominane, wkład pracy zaczął być widoczny, z każdym meczem gra wyglądała coraz lepiej. Za wszelką cenę beniaminek chciał zrealizować cel, czyli zająć miejsce w środku tabeli i tak się stało. Zawodniczki były dobrze przygotowane to sezonu i ostatecznie Respekt zajął 7. miejsce na 12 zespołów w tabeli. W rozegranych 22 spotkaniach dziewczęta oprócz porażek odniosły siedem zwycięstw oraz cztery remisy. Zdobyły 23 bramki, natomiast straciły 36.

Pierwszy mecz w I Lidze Respekt rozegrał z obecnym liderem tabeli Rolnikiem Głogówek i przegrał 2:0, w rundzie rewanżowej przegrana 1:0, kolejne drużyny, z którymi Respekt rywalizował to Gol Częstochowa wygrana 2:0 (Dziadkowiec, Łętocha), w rewanżu remis 0:0; Row Rybnik przegrana 3:2 (Topa Karolina, Węglarz), w rewanżu porażka 1:0; Rekord Bielsko Biała przegrana 1:0, rew. przegrana 2:0; Dargfil Tomaszów Mazowiecki wygrana 1:0 (Jurka), rew. wygrana 3:2 (Topa Natalia, Topa Kamila, Jurka); Resovia Rzeszów porażka 3:0, rew. porażka 1:0; Sportowa Czwórka Radom wygrana 3:1 (Jurka x 2, Łętocha), rew. porażka 6:2 (Jania, Topa Natalia); Rysy Bukowina Tatrzańska porażka 7:2 (Topa Karolina, Łętocha), rew. 1:1 (Topa Karolina); Sokół Kolbuszowa 1:1 (Dziadkowiec), rew. 1:1 (Jurka); Wanda Kraków wygrana 1:0 (Dziadkowiec), rew. 2:0 (Węglarz x 2); Tarnovia Tarnów przegrana 2:0, rew. zwycięstwo 2:1 (Topa Karolina, Węglarz). Sumarycznie najwięcej bramek zdobyły: Sonia Jurka 5, Zuzanna Węglarz i Karolina Topa po 4, Maria Dziadkowiec i Oliwia Łętocha po 3, Natalia Topa 2, Kamila Topa i Anna Jania po 1.

Inne osiągnięcia zespołu Respekt Myślenice to: Mistrzostwo Juniorek Starszych w Małopolskich Mistrzostwach Piłki Halowej Kobiet; I miejsce w VI Walentynkowym Turnieju Piłki Nożnej, I miejsce w Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice; awans do finałów Mistrzostw Polski U-19, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-28 czerwca 2019 roku.

Sponsorem głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN Orlen.

Szkolenie oraz udział w rozgrywkach nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego ze strony burmistrza Jarosława Szlachetki.

Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec