Bez punktów z Biedrzychowic

Sport 19 marca 2019 Wydanie 11/2019

Pierwszoligowe piłkarki nożne Respektu Myślenice od porażki rozpoczęły wiosenne zmagania w grupie południowej. W Biedrzychowicach miejscowy Rolnik wygrał 1-0 po bramce Aleksandry Sobkowicz w 78 minucie.

Początek meczu był dla Rolnika, który zdominował grę w środku pola i stworzył dwie groźne okazje strzeleckie. Myśleniczanki odpowiedziały akcją, po której Karolina Topa uderzyła wprost w bramkarkę Rolnika.

Po zmianie stron piłkarki Respektu zagrały o wiele lepiej i miały znakomitą okazję, jednak Rypel, zamiast podać do lepiej ustawionej koleżanki, sama postanowiła strzelać, ale góra była znów bramkarka gospodarzy. W 78. minucie miejscowe wyprowadziły szybki atak, po którym strzałem z bliskiej odległości zwycięską bramkę uzyskała Sobkowicz. Respekt postawił wszystko na jedną kartę, ale strat nie zdołał odrobić. W zespole z Myślenic zadebiutowały dwie byłe zawodniczki Rysów Bukowina Tatrzańska - Socha i Martinczak.

Respektu wystąpił w składzie:Socha-Stojeba, Karolina Topa, Bobowska (84 Słomka), M. Topa, Kamila Topa, N. Topa, Węglarz, Martinczak (65 Rypel), Dziadkowiec, Jurka.