Bezbramkowo ale ciekawie

Bezbramkowo ale ciekawie
Jeden z bohaterów spotkania w kleszczach między Przemysławem Senderskim a Michałem Wojtanem Fot. P. Biela

Każdy kibic futbolowy to potwierdzi, że zdarzają się takie mecze, w których piłka do siatki nie wpada ani razu, a emocji i tak jest sporo. To było jedno z tych spotkań. Dalin podejmował Pcimiankę, czyli swojego sąsiada z tabeli i zespół, który zgromadził taką samą liczbę punktów. jak myśleniczanie. Przebieg spotkania pokazał, że nie stało się tak przez przypadek.

W pierwszej części meczu to nawet goście częściej zagrażali bramce rywali, niż Dalin. Co najmniej 4 razy zakotłowało się przed „świątynią” Kacpra Szymali i tylko jego refleksowi i zdecydowaniu Dalin zawdzięcza, że po pierwszych 45 minutach nie przegrywał. Po przerwie myśleniczanie

atakowali już znacznie skuteczniej i w okolicach 60 minuty w ciągu kilku zaledwie minut trzykrotnie poważnie zagrozili bramce Pcimianki. Raz pięknie do nożyc złożył się Dawid Kałat, za chwilę ponownie, po rzucie rożnym, główkował w słupek, a na koniec groźnie strzelał Jakub Górecki. Pod koniec spotkania trzykrotnie z okolic „16” Dalinowcy wykonywali rzut wolny, ale bez bramkowego rezultatu. Trzeba przyznać jednak, że Pcimianka bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę. Ten mecz, pełen twardej, ale fair prowadzonej walki, jakkolwiek nie obfitował w wiele stuprocentowych sytuacji, mógł się podobać. Typowym obrazkiem z tego meczu byłby chyba pojedynek Michała Przetockiego z Chibueze Onwudim czyli wyróżniającym się napastnikiem Pcimianki. O takich rywalizacjach komentatorzy mówią, że były ozdobą meczu. Raz jeden był górą, raz drugi. Wyróżniali się zresztą również pozostali dwaj obcokrajowcy w drużynie Pcimianki. Szybcy, dobrze technicznie, niebezpiecznie dryblujący i mocno stojący na nogach. W Dalinie ciągle jeszcze brakuje tej płynności akcji, z której drużyna do niedawna słynęła, ale można powiedzieć, że zespół po niedawnej zmianie trenera poszukuje na nowo swojej tożsamości, a w jej znalezieniu pomoże nowy szkoleniowiec, będący zarazem piłkarzem Przemysław Senderski.

Dalin Myślenice – Pcimianka Pcim 0:0

Dalin: Szymala – Tokarz, Senderski, Przetocki, Biel – Łyduch, Wojtan (K. Moskal 79’), Kałat – Rak (Burkat 73’), M. Górecki, J. Górecki.

Pcimianka: Jękot – G. Chlebda, Morawski, Pandyra, Poniedziałek – Friday, Oramus, Sane, B. Chlebda – Sołtys, Onwudi.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).