Bieg tysiąca pasjonatów

Ponad 1000 osób wystartowało w Myślenickim Biegu Ulicznym na dystansie 10 km. Trasa wiodła od Małopolskiej Szkoły Gościnności do Osieczan, następnie pola biwakowego na Zarabiu i kończyła się ponownie na terenie obiektów sportowych Szkoły Gościnności.

Przy pięknej pogodzie o 10 rano w niedzielę 10 marca na trasę ruszyli miłośnicy biegania z Krakowa, Bielska-Białej, Sosnowca, Rzeszowa, Tarnowa, Starego Sącza i niezliczonej ilości innych miast naszego kraju. Nie brakło oczywiście w stawce Myśleniczan i mieszkańców naszego regionu. Zawody stały na naprawdę wysokim poziomie. Wystarczy powiedzieć że aż 131 uczestników zeszło poniżej 40 minut, co na takim dystansie jest wynikiem naprawdę godnym. W biegu wzięło udział 1051 zawodników, a ukończyło go aż 924. W klasyfikacji ogólnej nie miał sobie równych Adam Czerwiński z Wieliczki z wynikiem 32 minuty 12 sekund, dla którego bieganie jest profesją, zaś ostatnie miejsce wśród mężczyzn zajął Paweł Mej z Baczkowa, który całą trasę pokonał boso i przybiegł 45 minut po zwycięzcy. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Nabielec z Krakowa, która jako jedyna pokonała barierę 40 minut, zaś z całej stawki 266 kobiet bieg ukończyło aż 235. Wśród biegaczy pochodzących z naszego regionu najlepszym wynikiem mogli pochwalić się Konrad Dobosz z Sieprawia i Marcin Szydłowski z Myślenic, którzy zajęli odpowiednio 30. i 31. miejsce, natomiast wśród kobiet najwyżej bo na 17. miejscu ukończyła bieg Jolanta Spórna ze Stróży.