Biegowy marzec w Myślenicach

Sport 6 lutego 2019 Wydanie 05/2019
Biegowy marzec w Myślenicach

10 marca odbędzie się kolejna edycja Myślenickiego Biegu Ulicznego zaliczanego do cyklu Tour de Małopolska (na 10 km), a tydzień wcześniej – 3 marca – w ramach rozgrzewki biegacze będą mogli wziąć udział w rodzinnym biegu w ramach charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia na 4 km przez Park Miejski na Zarabiu

W marcu odbędzie się ma także Bieg Tropem Wilczym w ramach uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, dzięki czemu biegacze będą mogli popracować nad odbudowaniem formy po zimie, aktywnie uczestnicząc w myślenickich zawodach. Informacje o Biegu Tropem Wilczym potwierdzone zostaną niebawem i znaleźć je będzie można na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Natomiast zapisy do Myślenickiego Biegu Ulicznego już trwają na stronie internetowej www.tourdemalopolska.pl i rejestracja prowadzona będzie do dnia zawodów, czyli 10 marca. Trasa biegu prowadzić będzie przez Zarabie i Osieczany – ulicami Piłsudskiego, Zdrojową i Parkową. Łącznie 10 km.

Bieg happeningowy w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia mierzyć będzie 4 km, a całkowity dochód z wpisowych przeznaczony zostanie na leczenie Mateusza Chrobaka i Emilii Judasz – dwójki dzieci, które zmagają się ze skomplikowanymi wadami serca. Uczestnictwo w tym biegu na tydzień przed zawodami w ramach cyklu Tour de Małopolska będzie idealną okazją do rozgrzewki i sprawdzenia formy na nieco krótszej trasie.

Informacje w sprawie zapisów do biegu w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia można znaleźć na stronie memoriału na facebooku, a także zarejestrować się w dniu zawodów – 3 marca od godziny 12:30 w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu przy ul. Zdrojowej 9. Start biegu o godzinie 13:00. Myślenicki obiekt jest bazą startową obydwóch biegów.