Akcja

Bieszczadzki triumf Urszuli Łętochy

Bieszczadzki triumf Urszuli Łętochy

Urszula Łętocha z LKS Markam Wiśniowa - Osieczany zwyciężyła XXXI Narciarski Bieg Lotników. Zawody rozgrywano na trasie imienia Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej

W zawodach rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników w dziesięciu kategoriach wiekowych. W gronie kobiet triumfowała Urszula Łętocha. Na kolejnych miejscach meldowały się biegaczki z Podkarpacia Izabela Marcisz z klubu Prządki Ski oraz Andżelika Szyszka z ustrzyckiego Halicza.

Dla większości narciarzy bieszczadzkie tereny kojarzą się z ośnieżonymi szczytami, które zapewniają wyśmienite warunki dla nich do trenowania. Jednak terytoria Bieszczad bliskie są także sercom „potomków” mitycznego Ikara. To właśnie na tych terenach - konkretnie w Ustjanowej i Bezmiechowej, został położony kamień węgielny w dziedzinie polskiego szybownictwa. Miejsca te bardzo szybko zyskały na popularności w szeregach skromnej wówczas liczby amatorów latania. Co więcej, pod koniec lat 30. ubiegłego wieku stały się niemal mekką i ikoną polskiego szybownictwa.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)