Biotop i Luboń najlepsi w Małopolsce

Biotop i Luboń najlepsi w Małopolsce

Wprawdzie minęły czasy, gdy reprezentujące Iskrę Głogoczów Anna Szafraniec i Anna Makuch nadawały ton małopolskiemu kolarstwu, niemniej ta dyscyplina w powiecie nie umarła i podczas uroczystego podsumowanie 2018 roku w Zatorze reprezentanci naszego powiatu odebrali szereg nagród.

Miniony rok był dla małopolskiego kolarstwa bardzo dobry, choć był to ostatni rok startów dla olimpijczyka z Pekinu Przemysława Niemca. Pochodzi on z gminy Wilamowice i choć trudno w to uwierzyć, to w odległej przeszłości należała ona administracyjnie do okręgu... myślenickiego.

Myślenicką specjalnością było i jest MTB, czyli kolarstwo górskie. Miejsce wspomnianej Iskry Głogoczów zajął Luboń Skomielna Biała. W kategorii młodzików Brajan Świder zajął w Małopolsce miejsce drugie, klasyfikację młodziczek wygrała Kinga Żur, juniorek młodszych Agnieszka Tylka (Sabina Wierzycka była 3.), juniorów Maciej Biedrończyk, juniorek Julita Fira (trzecia była Maja Latawiec), orlików Jarosław Żur, a elity Tomasz Bal. W kategorii masters I dwie pierwsze lokaty zajęli reprezentanci TKKF Uklejna Myślenice, odpowiednio Adrian Rzeszutko i Tomasz Sikora.W kategorii masters II drugi był Leszek Świder z Lubonia, a w mastersach III Józef Rabski zajął miejsce na ostatnim stopniu podium. Najważniejszą informacją jest ta, że Luboń Skomielna Biała został najlepszym klubem w Małopolsce w kolarstwie górskim wyprzedzając Sokół Kęty i Superior Podwilk.

W kolarstwie szosowym Maja Latawiec z Lubonia została trzecią juniorką województwa, podobnie jak Jarosław Żur w gronie orlików oraz Jan Pilch z myślenickiej Uklejny w mastersach II. W klasyfikacji generalnej wygrał Krakus Swoszowice przed Sokołem Kęty i Luboniem.

Wysokie lokaty zajmowali zawodnicy myślenickiego Biotopu w trialu. Dawid Wacławczyk triumfował wśród kadetów, a w elicie Jarosław Byrski, co dało Biotopwi triumf w końcowej klasyfikacji drużynowej.

Paweł Panuś