Biotop Trial Team

Sport 4 czerwca 2019 Wydanie 20/2019
Biotop Trial Team
Fot. Fot. R. Wacławczyk

W wyśmienitych nastrojach zawodnicy Biotop Trial Team rozpoczynają sezon 2019. Sponsorem głównym zawodników, reprezentujących barwy myślenickiego klubu Dawida Wacławczyka i Jarka Byrskiego, został PKN Orlen.

Już pierwsze zawody w sezonie rangi Pucharu Czech, rozgrywane w miejscowości Veseli nad Moravou, przyniosły pierwsze sukcesy. Dawid udowodnił dobre przygotowanie do sezonu i dzięki dobrej, przemyślanej, taktycznej jeździe wskoczył na 3 miejsce podium w kat. Elita.

Następnym przystankiem były zawody z cyklu UCI C1 rozgrywane 11–12 maja w Ołomuńcu, gdzie zjawiła się czołówka zawodników rankingu UCI z aktualnym Mistrzem Świata Thomasem Pechackerem na czele.

Ładna pogoda w pierwszym dniu oraz przygotowane odcinki, skalą trudności przypominające te z Pucharów Świata (ciekawostką był odcinek zbudowany wewnątrz galerii handlowej), były nie lada wyzwaniem dla naszych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają sezon.

Nasi reprezentanci po raz kolejny udowodnili, że ciężko przepracowany okres przygotowawczy do sezonu pozwala skutecznie rywalizować z najlepszymi.

Jarek Byrski, mimo kontuzji złapanej na jednym z pierwszych odcinków, walczył do końca zdobywając 3. miejsce w kat. Elita 26. Niestety kontuzja uniemożliwiła mu start w drugim dniu zawodów.

Dawid walczył w bardzo mocno obsadzonej kat. Elita 20. W pierwszym dniu zajął 9. miejsce, natomiast na drugi dzień, mimo niesprzyjającej pogody, która nie pomagała, znacząco poprawił swoje przejazdy, finalnie plasując się na 6. miejscu.

Ryszard Wacławczyk