BIOTOP Trial Team w Mistrzostwach Polski

Sport 14 lipca 2020 Wydanie 26/2020
BIOTOP Trial Team
w Mistrzostwach Polski

Po długiej przerwie w startach spowodowanych sytuacją epidemiologiczną z dużym zadowoleniem zawodnicy myślenickiego klubu BIOTOP Trial Team sponsorowani przez PKN Orlen przyjęli rozpoczęcie sezonu startowego.

Początek sezonu rozpoczęły 5 lipca w Stryszowie zawody o Mistrzostwo Polski. Myślenicki klub reprezentowali Dawid Wacławczyk

w kat. ELITA koła 20, Jarosław Byrski w kat. ELITA koła 26 oraz Kacper Stachura w kat. Junior.

Zawody przywitały wszystkich zawodników wyśmienitą pogodą, jednak upał nie ułatwiał rywalizacji, a udział w zawodach kilku zawodników ze ścisłej czołówki rankingu UCI z mistrzem świata z 2018 roku Thomasem Pechhackerem na czele wpłynął na dużą skalę trudności odcinków.

Na wielkie brawa zasługuje występ Kacpra Stachury, który mimo swego debiutu na zawodach nie poddał się presji, co zaowocowało wywalczeniem tytułu Mistrzowskiego w kat. Junior.

Założenie Dawida Wacławczyka na te zawody było jedno, wywalczenie upragnionego tytułu Mistrza Polski. Po dwóch pętlach sprawa mistrzostwa była nadal otwarta i na wyciągnięcie ręki. Kluczowa okazała się pętla trzecia, gdzie na pierwszej bramce sekcji nr. 4, mięśnie odmówiły posłuszeństwa i skurcz spowodował lądowanie głową w dół - i to był już koniec marzeń o pierwszym miejscu. Pozostałe do końca trzy sekcje jechał już tylko zachowawczo, walcząc z bólem, aby ukończyć zawody. Przewaga wypracowana wcześniej nad kolejnym zawodnikiem pozwoliła wywalczyć tytuł V miejsce Mistrza Polski w kat. ELITA.

Rywalizację w kat. ELITA 26 Jarek Byrski ukończył na najbardziej nielubianym miejscu dla sportowca czyli 4, tracąc tylko 10 pkt. do podium.

Jak widać, ten sport jest nieprzewidywalny i czasem dobre przygotowanie to nie wszystko, a na wynik końcowy składa się wiele czynników.

Red