Blisko 2 mln zł dla myślenickiego szpitala

Region 23 czerwca 2020 Wydanie 23/2020
Blisko 2 mln zł dla myślenickiego szpitala

Jak mówi Robert Bylica, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego: - To min 190 mln zł na pakiet medyczny- kierowany do małopolskich szpitali i jednostek zdrowia na zakup sprzętu i wyposażenia, niezbędnego do walki z pandemią. Dla naszego powiatowego szpitala w Myślenicach - w ramach

pakietu medycznego - to pomoc finansowa w kwocie 2 mln zł na zakup m.in. dwóch karetek pogotowia, wpełni wyposażonych, zakup sprzętu i środków ochrony indywidualnej.

Trzeba jasno powiedzieć, że program pomocowy płynący z samorządu województwa małopolskiego, to wzorcowy przykład jak szybko i skutecznie działać w chwili, gdy z dnia na dzień sytuacja diametralnie się zmienia, co miało miejsce w marcu. Zarząd województwa stanął na wysokości zadania prowadząc konsultacje z komisją europejską i współpracując z licznymi partnerami w poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą na szybkie zniwelowanie negatywnych skutków społeczno-gospodarczych w naszym regionie. To również wdzięczność dla wszystkich, którzy każdego dnia dbają o nasze zdrowie, walczą o nasze życie często ryzykując swoim.