Budżet Obywatelski – trwa składanie wniosków

Region 18 czerwca 2019 Wydanie 22/2019
Budżet Obywatelski – trwa składanie wniosków

Od 17 czerwca można składać propozycje zadań do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Mieszkańcy mogą to zrobić zarówno elektronicznie za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl, jak w wersji papierowej na dziennik podawczy w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.

– Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom gminy Myślenice decydować, na co wydać pieniądze z miejskiego budżetu.

Każdy, kto skończył 16 lat i jest mieszkańcem gminy, może zgłosić swój projekt, zbierając listę poparcia z dwudziestoma podpisami. Następnie, gdy zadanie przejdzie weryfikację formalną i merytoryczną, odbędzie się głosowanie, a projekty, które wygrają głosowania w poszczególnych sołectwach oraz mieście, będą realizowane przez gminę Myślenice w przyszłym roku – wyjaśnia Marek Pajka z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Składanie projektów trwa do 28 czerwca. Każde z sołectw w naszej gminie, wzorem lat ubiegłych, ma przeznaczoną pulę środków do wykorzystania na zadanie na terenie swojej miejscowości, natomiast mieszkańcy miasta w jednym z dwóch okręgów w zależności od miejsca zamieszkania. Oprócz tego istnieje możliwość zgłoszenia zadania ogólnomiejskiego do wartości 200 tysięcy zł.

- Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl korzystając z elektronicznego formularza można rozpocząć pisanie projektu i w każdej chwili zapisze się jako wersja robocza, którą można dowolnie zmieniać lub uzupełniać do ostatniego dnia składania wniosków. W wersji papierowej, po złożeniu projektu na dziennik podawczy, nie można już wprowadzać zmian, natomiast wersja elektroniczna aż do 28 czerwca daje taką możliwość – tłumaczy Marek Pajka, który koordynuje Budżet Obywatelski w gminie Myślenice.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice oraz formularze wniosków można znaleźć na stronach internetowych myslenice.pl oraz bo.myslenice.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Wydziałem Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, ul. Rynek 8/9, pok. nr 12 – telefon: 12 639 23 08, 12 639 23 09