Burmistrz nagrodził uczniów .

Burmistrz nagrodził uczniów .
W Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach nagrody burmistrza otrzymało 17 młodych ludzi - najwięcej spośród wszystkich szkół gminy Myślenice; po uroczystości wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia Fot. A. Ostafin

W osiągnięcie sukcesu włożyli dużo pracy i teraz otrzymali za to nagrody. Finaliści oraz laureaci ubiegłorocznych konkursów i olimpiad na szczeblu co najmniej wojewódzkim spotkali się z Jarosławem Szlachetką. Burmistrz pogratulował im świetnych wyników i podziękował za godne reprezentowanie gminy.

Nagrody finansowe (na podstawie uchwały Rady Miejskiej w sprawie promowania wybitnie uzdolnionych uczniów przez gminę Myślenice) otrzymało 39 uczniów i absolwentów z dziewięciu szkół: nr 2 (siedemnastu uczniów), nr 3 (ośmiu), i nr 4 (jeden) w Myślenicach, w Drogini (jeden), Jaworniku (trzech), Krzyszkowicach (czterech), Osieczanach (jeden), Porębie (dwóch) i Trzemeśni (dwóch). Nagrodę otrzymała ponadto uczennica pochodząca z gminy Myślenice, ale uczęszczającą do Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach uroczystość rozdania nagród najzdolniejszym uczniom połączono ze świętem patronów placówki, czyli Bohaterów Westerplatte. – Cieszę się, że mogę być z wami w tym dniu, w którym czcicie swoich patronów. Bierzcie przykład z ich odwagi – mówił burmistrz. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się m.in. absolwenci szkoły Aleksandra Kiszka i Ryszard Sikorski – finaliści wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego oraz zdobywcy piątego (Ola) i szóstego (Ryszard) miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie języka niemieckiego „Olimpus”. Uczeń dodatkowo może pochwalić się tytułem laureata wojewódzkich konkursów: historycznego i religijnego.

Miłość do języka niemieckiego

Ola i Ryszard podkreślają, że przygotowania do konkursów nie były łatwe. Musieli pogodzić je z codziennymi szkolnymi obowiązkami oraz nauką do egzaminu gimnazjalnego. Mogli jednak liczyć na pomoc swoich kolegów i koleżanek z klasy oraz nauczycieli m.in. Małgorzaty Urbańczyk, nauczycielki języka niemieckiego. - Dziękujemy jej za wielkie wsparcie, przygotowanie do konkursów. Pani Małgorzata zaraziła nas miłością do języka niemieckiego. Zdobywanie wiedzy musi być połączone z pasją, bez tego trudno o sukces – mówią. Olę w języku niemieckim fascynuje jego nieoczywistość, wielość struktur gramatycznych, a jej kolegę – brzmienie. Ryszard interesuje się też historią Niemiec, którą cały czas odkrywa, również podczas wyjazdów do tego kraju.

– Bardzo się cieszę, że mogłam współpracować z Olą i Ryśkiem, była to dla mnie wielka przyjemność. To niesamowicie zdolni młodzi ludzie kierujący się w życiu maksymą „Per aspera ad astra” (Przez trudy do gwiazd), których cechuje też otwartość na innych, skromność. Zawsze chętnie pomagali kolegom i koleżankom w szkole, nie wywyższali się mimo swoich sukcesów – mówi Małgorzata Urbańczyk i dodaje, że będzie śledziła dalszą drogę edukacyjną swoich podopiecznych, a w szkole poszukiwała kolejnych uzdolnionych językowo uczniów.

Wiedza i pewność siebie

Otrzymane od burmistrza nagrody Ola i Ryszard zamierzają przeznaczyć na książki, kursy językowe i wypoczynek. Do udziału w konkursach zachęcają teraz innych. – To świetny sposób nie tylko na zdobycie wiedzy, ale też na zyskanie pewności siebie.

Oboje zamierzają kontynuować swoją językową przygodę. Teraz uczą się w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. Ola w przyszłości, gdy dostanie się na studia, zamierza wyjechać na studencką wymianę do Niemiec. Nie była jeszcze w tym kraju i bardzo chciałaby go zobaczyć. Ryszard myśli o pracy w branży ekonomicznej, gdzie jak zaznacza, umiejętności językowe z pewnością mu się przydadzą, szczególnie w kontaktach międzynarodowych.

Lista uczniów nagrodzonych za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 przekazana przez Gminny Serwis Informacyjny

Patrycja Kowal – SP nr 2 w Myślenicach, Mateusz Żegleń – SP nr 2 w Myślenicach, Mikołaj Lewicki – SP nr 2 w Myślenicach, Krystian Chęciński – SP nr 2 w Myślenicach, Ignacy Nowak – SP nr 2 w Myślenicach, Maja Salawa – SP nr 2 w Myślenicach, Radosław Święch – SP nr 2 w Myślenicach, Jakub Tyrała – SP nr 2 w Myślenicach, Jan Jaśkowiec – SP nr 2 w Myślenicach, Zuzanna Kaczorowska – SP nr 2 w Myślenicach, Jakub Kurek – SP nr 2 w Myślenicach, Mateusz Podmokły – SP nr 2 w Myślenicach, Ewa Osińska – SP nr 2 w Myślenicach, Ryszard Sikorski – SP nr 2 w Myślenicach, Aleksandra Kiszka – SP nr 2 w Myślenicach, Sara Olejniczak – SP nr 2 w Myślenicach, Szymon Wincenciak – SP nr 2 w Myślenicach, Maria Kolad – SP nr 3 w Myślenicach, Berenika Kowalska – SP nr 3 w Myślenicach, Aleksandra Niepsuj – SP nr 3 w Myślenicach, Jagoda Kozak – SP nr 3 w Myślenicach, Zofia Pacek – SP nr 3 w Myślenicach, Wiktoria Wagner – SP nr 3 w Myślenicach, Antonina Szuba – SP nr 3 w Myślenicach, Jan Kowalczyk – SP nr 3 w Myślenicach, Emilia Wątor – SP nr 4 w Myślenicach, Paweł Malinowski – SP w Drogini, Natalia Hajderek – SP w Jaworniku, Stanisław Pawłowski – SP w Jaworniku, Dominik Wojtasik – SP w Jaworniku, Oskar Baranik – SP w Krzyszkowicach, Paweł Kaperek – SP w Krzyszkowicach, Karolina Miśkiewicz – SP w Krzyszkowicach, Jakub Proszek – SP w Krzyszkowicach, Dominika Węgrecka – SP w Osieczanach, Mateusz Dąbrowski – SP w Porębie, Kinga Dąbrowska – SP w Porębie, Weronika Oleksy – SP w Trzemeśni, Magdalena Kordula – SP w Trzemeśni, Eliza Kania – Katolicka Szkoła Podstawowa w Skawinie

 

 

 

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).