Życzenia

Byakko w Bukowinie

Sport 23 lipca 2019 Wydanie 27/2019
Byakko w Bukowinie
14- osobowa ekipa z Myślenickiej Akademii Karate Byakko na obozie letnim w Bukowinie Tatrzańskiej Fot. M. Struglewski

W letnim obozie Karate Kyokushin w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbył się w dniach 29.06 - 05.07.2019 udział wzięło ponad 400 karateków z całej Polski, w tym 14- osobowa ekipa z Myślenickiej Akademii Karate Byakko, a trener Marcin Sturgulewski pełnił na nim funkcję instruktora.

Uczestnicy zakwaterowani byli w ośrodku Grand Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej. Poranne rozruchy oraz 2 treningi dziennie prowadzone były pod kątem nauczania i doskonalenia technik karate kyokushin oraz zwiększenia sprawności fizycznej zawodników. Poza treningami uczestnicy korzystali z wielu udogodnień i atrakcji, m.in codziennej regeneracji w hotelowej pływalni i spa, pieszych wycieczek w góry, zwiedzania Zakopanego, gier i zabaw ruchowych, zajęć integracyjnych i tanecznych z animatorkami czy ogniska. Do dyspozycji karateków była też profesjonalna sala gimnastyczna, sale konferencyjne, boiska i plac zabaw. Obóz zakończyła tzw, sayonara party, podczas której obozowicze – podzieleni na podgrupy – występowali przed publicznością z przygotowanymi wcześniej scenkami.

Wyjazd dzieci i młodzieży z MAK Byakko na obóz w Bukowinie Tatrzańskiej został dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Marcin Struglewski