Akcja

Były wójt Pcimia prezesem PKN Orlen

Region 20 lutego 2018 Wydanie 7/2018
Były wójt Pcimia prezesem PKN Orlen

Daniel Obajtek jeszcze niedawno piastował urząd wójta Pcimia, dzisiaj zasiada na stanowisku prezesa rady nadzorczej PKN Orlen. To jeden z największych koncernów paliwowo-energetycznych w Europie środkowo-wschodniej

Zmiana zarządu polskiego giganta naftowego odbiła się dużym echem w ogólnopolskich mediach, a to za sprawą Daniela Obajtka - byłego wójta gminy Pcim, który na początku miesiąca na stanowisku prezesa PKN Orlen zastąpił Wojciecha Jasińskiego.

Daniel Obajtek urodził się w 1976 roku w Myślenicach, stanowisko wójta Pcimia sprawował od 2006 roku, natomiast na ogólnopolskiej scenie politycznej po raz pierwszy zaistniał w roku 2011, kiedy to zorganizował pomoc dla poszkodowanego przez wichurę plantatora papryki na Mazowszu. Podczas kampanii wyborczej razem z byłą już premier Beatą Szydło m.in. malował szkołę w Pcimiu.

Po wyborach, w listopadzie 2015 roku został prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a w lutym 2017 roku prezesem spółki Energa SA - jednego z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Na początku lutego 2018 PKN Orlen wydał komunikat prasowy w którym poinformował, że „w dniu 5 lutego podczas posiedzenia Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Ze stanowiska Prezesa Zarządu odwołany został Pan Wojciech Jasiński, a pełnienie tej funkcji powierzono Panu Danielowi Obajtkowi”.

p.jag