Chór i Kościuszko na inaugurację

Chór i Kościuszko na inaugurację

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali siódmy rok nauki. Uroczystość uświetnił uczelniany chór, a pierwszy wykład tego roku wygłosił profesor Franciszek Ziejka

Miejscem inauguracji była aula Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, która już od kilku lat udziela swoich gościnnych progów, a w tym roku szczególnie było widać, że z coraz większym trudem może pomieścić rosnące szeregi studentów UTW. Studentów którzy na dodatek coraz aktywniej włączają się w organizację dodatkowych zajęć, czego przejawem jest chociażby kilkunastoosobowy chór pod kierownictwem Moniki Szymskiej, który swoim występem uświetnił inaugurację roku akademickiego wykonując m.in. Gaudeamus Igitur.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2017/2018 będą uczestniczyć m.in. w zajęciach informatycznych (podstawowa obsługa komputera), językowych (angielski i niemiecki, francuski), psychologicznych (jak dobrze opiekować się wnukiem), treningach asertywności, pamięci, ruchowych (aerobik w basenie), wykładach naukowych, spotkaniach integracyjnych i warsztatach umiejętności praktycznych (gotowanie, projektowanie, itp.).

Inauguracja to również pierwszy wykład wygłoszony przez szczególnego gościa. Franciszek Ziejka to uznany uczony, historyk literatury polskiej, profesor nauk humanistycznych, który w latach 1999–2005 pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szczególny również był temat wykładu, bo w auli Liceum im. Kościuszki usłyszeliśmy właśnie o… Kościuszce. W ciągu półtorej godziny wykładowca przybliżył postać człowieka, który jakimś dziwnym trafem nie doczekał się jeszcze wieloodcinkowego serialu filmowego, a w pełni na taki zasługuje.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).