Co za brak szacunku dla starszych!

Jeżeli przeczytalibyście tylko pierwszą część tej książki, moglibyście oburzyć się na Davida Walliamsa. Co za brak szacunku dla starszych!

Jednak jeśli dotrwacie do końca, przekonacie się - podobnie zresztą jak główny bohater, jedenastoletni Ben - że seniorzy, nawet ze swymi dziwnymi nawykami są interesującymi ludźmi, którzy mogą nauczyć nas istotnych rzeczy. A przede wszystkim, że nieposkromiony apetyt na życie niekoniecznie kończy się wraz z młodością.

To piękna opowieść o tym, jak w naszym życiu ważne jest to najstarsze pokolenie. I chociaż nieraz chcielibyśmy jego przedstawicieli wyłączyć z przestrzeni publicznej, to jednak są niezbędni społeczeństwu. Zwłaszcza dzieciom. Bo mają czas, życiową mądrość oraz luz - i - jak babcia Bena - wiedzą, że o wartości człowieka niekoniecznie stanowią jego sukcesy czy kariera. A szczęśliwym jest ten, kto żyje swoją (a nie cudzą) pasją.

Młodym czytelnikom książka przypomni, że warto spędzać czas z seniorami.

Ta ważka treść towarzyszy ciekawej opowieści, pełnej wartkiej akcji i humoru, którą świetnie się czyta.

Cała recenzja na: Biblioteka Inspiracji - portal o wyjątkowych książkach dla dzieci i na facebook.com

 

Hanna Pietrzak-Trzcińska Hanna Pietrzak-Trzcińska Autor artykułu

Współtwórca Biblioteki Inspiracji. Z wykształcenia pedagog kulturalno-oświatowy oraz absolwentka studiów podyplomowych Marketing w sieci. Podkradam lektury starszemu synowi z półki, z młodszym celebruję wspólne czytanie.