Cooper-Standard Automotive nadal w Myślenicach

23 września 2010 Wydanie 36/2010

7 września w spotkaniu z  przedstawicielami firmy Cooper-Standard Automotive uczestniczył burmistrz Maciej Ostrowski oraz naczelnik Wydziału Mienia Marcin Słomka

Głównym celem było zaprezentowanie dalszych działań związanych ze zniszczeniem ul. Burmistrza Marka. Jest to droga w strefie przemysłowej, stanowiącej dojazd nie tylko do Cooper-Standard Automotive, ale także do obiektu sportowego LKS Orzeł Myślenice oraz myślenickiego oddziału Polskiego Związku Gołębi Pocztowych.

Obecny na spotkaniu Piotr Gąska, dyrektor operacyjny Cooper Standard Automotive, zaznaczył, że przeniesienie fabryki, to jedynie plan awaryjny, który firma musi mieć w zanadrzu, na wypadek kolejnych tego typu wydarzeń.

Tymczasowo możliwy jest przejazd przez tereny Polplastu, a także drogą zastępczą (czynną od 4 września), która umożliwia swobodny i bezpieczny dojazd do obiektów. Od poniedziałku (6 września) trwają już prace remontowe, których efektem będzie przesunięcie koryta Raby. W następnej kolejności odbudowana zostanie droga Burmistrza Marka wraz z infrastrukturą. Według planów do miesiąca czasu wszelkie naprawy mają zostać zakończone. Na obecną chwilę fabryka pozostaje w myślenickiej strefie przemysłowej.