Czarna seria motocyklistów

Region 22 czerwca 2017 Wydanie 21/2017
Czarna seria motocyklistów
Czarna seria motocyklistów

W przeciągu zaledwie dwóch dni w godzinach wieczornych na Zakopiance życie straciło dwóch motocyklistów. Pierwszy zginął po zderzeniu z samochodem w Jaworniku, drugi na zakręcie w Głogoczowie

Do wypadów doszło w środę i czwartek 7 i 8 czerwca w godzinach wieczornych, na prostym odcinku drogi krajowej nr 7 w Jaworniku w wyniku zderzenia z samochodem osobowym zginął motocyklista. Zakopianka w kierunku Myślenic była zamknięta na cztery godziny, a policja prowadziła objazdy w kierunku Sułkowic. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy marki reanult i motocykl tzw. ścigacz. Kierujący motocyklem 23-letni mieszkaniec Polanki poniósł śmierć na miejscu. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, oświetlili teren, poddali sorbcji rozlane płyny eksploatacyjne oraz usunęli skutki zdarzenia z jezdni.

Dzień później, również po godzinie 20, tym razem w miejscowości Głogoczów motocyklista wjechał na barierki ochronne, wskutek czego poniósł śmierć na miejscu. W akcji brały udział następujące służby: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Myślenic, OSP Głogoczów, policja i zespół ratownictwa medycznego. Przyczynę wypadku ustala policja.