Czarny piątek w Myślenicach

Czarny piątek w Myślenicach

Pod hasłem „Stop zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej” w piątek 23 marca na myślenickim Rynku odbyła się demonstracja, która miała być odpowiedzią na obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”

W poniedziałek 19 marca sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Proponowane zmiany znoszą możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

W odpowiedzi na te działania Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował demonstrację pod hasłem „Czarny piątek”. Główne protesty odbywały się w Warszawie, ale do demonstracji przyłączali się również mieszkańcy innych miast takich jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Tarnów. W Myślenicach w Rynku demonstrowało ponad 30 osób. Zgromadzeni skandowali m.in. „Godnie życie wszystkich kobiet!” a na trzymanych przez nich transparentach widniały hasła „Stop zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej”.