Cząstka Myślenic w Bełchatowie

Cząstka Myślenic w Bełchatowie
Mieczysław Nowak (z prawej) w Bełchatowie na wernisażu swojej wystawy Fot. fot. W. Koleszko

Wystawę Przenikanie w przeszłość – Myślenice stare i nowe zaprezentował w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie myśleniczanin Mieczysław Nowak.

Wystawa była prezentowa w bełchatowskim Giganty Mocy na zaproszenie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, równolegle z wystawą Tribute to colours jednego z najbardziej znanych na świecie fotografów Tomka Sikory.

Fotografie Mieczysława Nowaka przyjęte zostały z wielkim zainteresowaniem. Doceniono sam pomysł autora, jak i wielki nakład pracy nad stworzeniem „przenikania”.

Autor przekazał na ręce organizatora warsztatów, prezesa BTF Andrzeja Juchniewicza oraz dyrektora MCK Damiana Nowaka dwie prace przedstawiające miasto Bełchatów w takiej samej konwencji, jak wystawa myślenickich „portretów”. Być może jest to początek kolejnego projektu artystycznego Mieczysława Nowaka.

Obie wystawy uświetniły odbywające się po raz dziewiąty Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne Energia 2019, na których spotkało się ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec, Portugalii oraz z Polski.

W ramach czterodniowych warsztatów fotograficy pod okiem Tomka Sikory tworzyli ciekawe projekty i prezentowali swoje prace. Uzupełniały je wyjazdy do Skansenu Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach, sesja objazdowa po powiecie bełchatowskim, fotografia uliczna czyli – street photo w Łodzi, elementy subkultury, historia w strojach na uliczkach w Piotrkowie Trybunalskim, stara elektrownia – zadymiarze (stare budynki, dymy), magia portretu – sesja z modelkami w studio fotograficznym BTF-u, wieczorna sesja światło i woda. Wieczory również wypełniły autoprezentacje i rozmowy o fotografii.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).