Czeka nas remont Słonecznej

Czeka nas remont Słonecznej
Słoneczna to jedna z najbardziej zatłoczonych ulic w Myślenicach. Każdego dnia przejeżdża tędy około Fot. Piotr Jagniewski

To jedna z najbardziej zatłoczonych ulic w Myślenicach. Każdego dnia przejeżdża tędy około 5500 samochodów, które wiozą klientów galerii, pasażerów busów, autobusów i towary do pobliskich sklepów

Potrzebę remontu ulicy Słonecznej mieszkańcy zgłaszają od kilku lat. Początkowo zarządca drogi jakim jest starostwo czekał aż dobiegną końca prace związane z budową Galerii Myślenickiej. Budowa centrum handlowego, dworca i stacji benzynowej sprawiła, że ta część miasta po kilku latach przerwy znowu stała się handlowym centrum miasta. Ruch dodatkowo wzmaga bliskość Zakopianki, ciąg głównych alei Słowackiego, a także niewielka odległość od Powiatowego Urzędu Pracy, czy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Jak wynika z badań natężenia ruchu przeprowadzonego przez Zarząd Dróg Powiatowych, każdego dnia przez ulicę Słoneczną przejeżdża 5500 samochodów. Taki ruch musi wywierać wpływ na jakość nawierzchni na drodze. - To mój drogowy priorytet na ten rok. Droga jest w fatalnym stanie i zapewniam, że Słoneczna będzie zrobiona do końca 2017 – na początku roku w rozmowie z nami zapewniał starosta Józef Tomal.

Jak podkreślał remont będzie wyzwaniem ze względu na dużą liczbę sieci telekomunikacyjnej, gazociągowej, kanalizacyjnej, wodociągowej i opadowej. Prace mają ruszyć na początku wakacji, ponieważ w tym okresie ruch w mieście jest najmniejszy, ale potrwają do końca roku.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)