Cztery Otwarte Strefy Aktywności

Region 13 sierpnia 2019 Wydanie 29 bis/2019
Cztery Otwarte Strefy Aktywności
Parafowanie umowy na budowę i urządzenie otwartych Stref Aktywności przez burmistrza Jarosława Szlachetkę w obecności skarbnik gminy Anity Kurdziel i przedstawiciela firmy „Kora Jamer i Wspólnicy”

Powstaną cztery nowe tereny rekreacyjne – w Krzyszkowicach, Porębie, Zasani i Zawadzie – w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności 2019.

Nasza gmina otrzymała na ten cel 174 100 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 389 709,65 zł.

Burmistrz Jarosław Szlachetka w czwartek 7 sierpnia, w obecności przedstawiciela wykonawcy – firmy Kora Jamer i Wspólnicy – zaparafował umowę na wykonanie tego zadania

– Cieszę się, że aż cztery takie obiekty zostaną wybudowane w naszej gminie, co zawdzięczamy decyzjom ministra Witolda Bańki i wsparciu z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W OSAch zainstalowane zostaną elementy siłowni plenerowych i placów zabaw, a wykonawca ma także uporządkować teren, poprzez wyrównanie podłoża i budowę małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, czy nasadzenia zieleni. Wszystkie place zabaw będą ogrodzone – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.