Cztery Otwarte Strefy Aktywności

Region 8 października 2019 Wydanie 37/2019
Cztery Otwarte Strefy Aktywności
Burmistrz Jarowsław Szlachetka wraz dyrektorem Andrzejem Jaśkowcem i radnym powiatowym Władysławem Kurowskim oraz dziećmi otwierają strefę aktywności w Porębie Fot. M. Stoszek

W Zawadzie, Zasani, Porębie i Krzyszkowicach w piątek 4 października zostały otwarte i poświęcone Otwarte Strefy Aktywności – place zabaw połączone z siłowniami plenerowymi dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Nowe obiekty powstały w ramach programu rządowego OSA, a ich łączna wartość wynosi 389 709,65 zł. – Gmina Myślenice pozyskała na ich budowę i wyposażenie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 174 tys. zł. Dziękuję za tę decyzję ministrowi Witoldowi Bańce – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

OSY zlokalizowane są na terenach przyszkolnych. Przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży, ale również dorośli mogą tu np. poćwiczyć na urządzeniach siłowni plenerowej lub pograć w szachy. – Szczególnie proszę, aby stosować się do regulaminów obiektów i wspólnie dbać o te miejsca, by długo służyły i pozwoliły rozwijać lokalne talenty – apeluje burmistrz.

Otwarcia obiektów dokonał burmistrz Jarosław Szlachetka w obecności sekretarza gminy Roberta Pitali, radnego powiatowego Władysława Kurowskiego, radnych gminnych – Małgorzaty Jaśkowiec z Zasani, Piotra Motyki z Zawady i Andrzeja Grzybka z Krzyszkowic oraz dyrektorów szkół, przedstawicieli rad rodziców i uczniów. W Zasani i Porębie OSĘ poświęcił misjonarz w Boliwii ks. Zbigniew Skóra, w Zawadzie – ks. proboszcz Marek Oczkowski, a w Krzyszkowicach – ks. proboszcz Jan Antoł.

Obiekty powstały w ciągu niewiele ponad dwóch miesięcy od otwarcia ofert z przetargu na ich wykonanie. Zadanie wykonała firma Kora Jamer i Wspólnicy z Biadolin Szlacheckich.

GSI