Czyli Show wersja full

Czyli Show wersja full
Czyli Show w pełnym składzie Fot. Fot. R. Podmokły

Ci, którzy byli na Dniu Kobiet w MOKiS-ie, mogli zobaczyć kabaret Czyli Show w wersji skondensowanej do 40 minut. Pełną gamę swoich możliwości myśleniccy kabareciarze zaprezentowali 15 marca w restauracji Il Camino.

Program zatytułowany „Być z Kobietą” w oczywisty sposób nawiązywał również do tematyki, którą Czyli Show poruszyli tydzień wcześniej. Zespół zaprezentował m.in. 2 skecze, które szerszej publiczności pokazał na Dniu Kobiet i szczególnie ten o hydrauliku można podejrzewać, że wpisze się do „czyli-showowej” klasyki. Wielką formą wokalną błysnęła Katarzyna Kubiczek, wykonując „Być kobietą” Alicji Majewskiej i „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” Martyny Jakubowicz. Oba utwory - w nietypowych aranżacjach i rytmicznie nieco odbiegające od oryginału - zyskały nowy wyraz. Nie było tym razem teatralnej wersji „Ballady o jednej Wiśniewskiej”, ale w dwóch monologach zaprezentowała się Ula Węgrzyn i były to monologi przybliżające naturę kobiet w doskonalszy sposób, niż niejedna naukowa dysertacja.

Jednym z lejtmotywów piątkowego wieczoru z Czyli Show był również skomplikowany język, jakim posługują się kobiety. Próbę wyjaśnienia jego meandrów ex-katedra podjął się jego magnificencja Wojtek Żądło, a stosowny test psychologiczny zaprezentowała Katarzyna Kubiczek. Co wyniosła z tego występu płeć męska, czas pokaże, ale mamy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las. Językowych problemów komunikacyjnych dotyczył również skecz „O Wandzie która nie chciała Niemca”. Wreszcie dowiedzieliśmy się, dlaczego go nie chciała i dlaczego alkohol nie zawsze skutecznie likwiduje bariery językowe. W tym skeczu w głównych rolach obok Katarzyny Kubiczek, wystąpił w roli ojca Wandy Michał Kraskowski, a jako Niemiec - Janusz Mikołajczyk. Ten duet również zagrał w epilogu „Hydraulika” i swoją rozerotyzowaną choreografią doprowadził do szaleństwa żeńską część publiczności, która na dodatek w pewnym stopniu wzięła aktywny udział w ich występie. Przekonaliśmy się, że rura może się przydać nie tylko hydraulikowi, a czipendejlsi potrafią w zimowy wieczór ogrzać lepiej, niż najbardziej rozgrzane żeberka. To był jeden z najbardziej udanych wieczorów z Czyli Show.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).