Dalin buduje formę i zespół

Dalin buduje formę i zespół
R. Podmokły Fot. Fragment sparingu Dalinu z Cracovią II, czyli zapowiedź czwartoligowych bojów

Bardzo intensywnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu piłkarska drużyna Dalinu Myślenice.

W przeciągu zaledwie tygodnia rozegrała trzy mecze sparingowe z bardzo wymagającymi przeciwnikami, a w szeregach drużyny zobaczyliśmy kilku nowych zawodników, którzy znacząco wzmocnią i tak już przecież silną personalnie drużynę. W pierwszym sparingu Dalin zremisował z Jutrzenką Giebułtów 1:1, a Jutrzenka to przecież drużyna, która w ubiegłym sezonie awansowała do trzeciej ligi z naszej grupy rozgrywkowej. Również z niedawnymi znajomymi, z którymi mierzył się ledwie dwa sezony temu, czyli Wiślanami Jaśkowice (spadkowiczami z trzeciej ligi) Dalin spotkał się 3 dni później na własnym boisku i wygrał 4:1 po bramkach Andrzeja Biela, Dawida Kałata, Łukasza Kowalskiego i Kacpra Moskala. Skoro byli już spadkowicze oraz zespół, który właśnie awansował do trzeciej ligi to przyszła w końcu pora na drużynę która na czwartoligowy szczebel wraca po 2 latach nieobecności.

W ostatni weekend Dalin zagrał z rezerwowym zespołem Cracovii i ponownie nie dał się pokonać. Tym razem mecz zakończył się wynikiem 3:3, zaś autorami bramek byli Dawid Kałat oraz dwukrotnie Szymon Burkat i szczególnie piękny lob tego drugiego mógł się podobać publiczności. Mimo upału oglądaliśmy wiele ciekawych zagrań i ładnej piłki co świadczy o tym że oba zespoły poważnie myślą o wygraniu całych rozgrywek. W trzech sparingowych meczach Dalinu mogliśmy oglądać również nowe nabytki myślenickiej drużyny – niemal dwumetrowego Kacpra Szymalę – bramkarza pozyskanego z Jawiszowic, powracających do drużyny z wypożyczeń Michała Mistarza i Andrzeja Biela oraz Mariusza Łyducha – pomocnika który przyszedł do Dalinu z Wiślanki Grabie, Szymona Burkata – byłego napastnika z Węgrzcanki i Michała Przetockiego – stopera przychodzącego z Górnika Wieliczka. W meczach przygotowawczych nie widzieliśmy natomiast braci Góreckich, którzy do zespołu dołączyli w poniedziałek i wezmą udział w końcowym okresie tego, wyjątkowo krótkiego w tym sezonie, obozu przygotowawczego.

Składy ze sparingów – (z Jutrzenką) Szuba, Szymala, Michał Mistarz, Kowalski, Senderski, Biel, Żółkoś,Wojtan, Kawula, Kałat, Rak, Rusek, Moskal, Żarski, Ciesielski.

(z Wiślanami) Szymala, Szuba, Kowalski, Przetocki, Senderski, Biel, Kałat, Łyduch, Wojtan, Tokarz, Burkat, Rak, Pilch, Rusek, Moskal, Żarski, Żółkoś, M. Mistarz.

(z Cracovią II) Szymala, Oskwarek, Kowalski, Przetocki, Senderski, Kałat, Łyduch, Wojtan, Kawula, Burkat, Rak, Pilch, Rusek, Moskal, Żółkoś.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).