Akcja

Dalin musi grać o najwyższe cele

Dalin musi grać o najwyższe cele

Na pewno będziemy grać z dużym zaangażowaniem i oddaniem, będziemy drużyną bardzo kreatywną w grze ofensywnej, a w grze obronnej każdy zawodnik będzie wykorzystywał swoje maksymalne umiejętności, na pewno nigdy nie poddamy się, będziemy walczyć o pierwsze miejsce w lidze oraz o zwycięstwo w każdym spotkaniu

- przed rozpoczęciem rundy zapowiada Robert Czopek, trener Dalinu Myślenice

Na ile aura tegorocznej zimy spowodowała że musiał Pan modyfikować plan przygotowań do sezonu i czy udało się zrealizować sto procent tego, co Pan zamierzał?

Aura zimowa nie przeszkadzała w organizacji jednostek treningowych. Mieliśmy zabezpieczone wzorowe warunki treningowe czterokrotnie boisko sztuczne, w tym raz przeznaczone na mecze sparingowe i raz halę sportową. Trenowaliśmy pięć razy w tygodniu wraz z meczem sparingowym. Plan treningowy był na bieżąco w razie potrzeby modyfikowany pod względem form treningowych, dopasowany do warunków i ilości osób, główne założenia zostały zrealizowane.

Jakich nowych graczy możemy się spodziewać w kadrze zespołu w rundzie wiosennej i na jakich pozycjach będą mogli występować?

W bramce to Mateusz Bies i Mateusz Zając, w drugiej linii Oliwier Górecki, Karol Rak, Damian Buras, natomiast w ataku Filip Sroka.

Czy w związku z tymi zmianami zmieni się również taktyka Dalinu?

Taktyka może zmienić się w niektórych elementach takich jak stałe fragmenty gry w obronie. Jeżeli któryś z nowych bramkarzy wygra rywalizację z Konradem Kipkiem, skorzystamy z ich większego zasięgu rąk i zmodyfikujemy ustawienie drużyny w tym elemencie. Pozostałe wytrenowane elementy zostaną bez zmian. Uważam, że mamy dobrze dostosowany sposób gry do zawodników których posiadamy.

Z których meczów okresu przygotowawczego jest Pan szczególnie zadowolony, a które rozczarowały?

W okresie przygotowawczym każdy sparing przynosił kilka pozytywów i negatywów. Nie było meczów szczególnie wyrazistych pod względem pozytywnym i negatywnym. Na pewno widoczna była w nich absencja naszych kluczowych zawodników – Jakuba Góreckiego, Stelmacha, Senderskiego, Pilcha czy Kałata. Cieszy, że w meczu z Limanovią zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się jako drużyna bez większości naszych najlepszych zawodników. Każdy chce grać, walczyć o miejsce w składzie i osiemnastce meczowej.

Co będzie kluczowym czynnikiem dla Dalinu na wiosnę w kontekście włączenia się do walki o awans?

Najważniejszym czynnikiem będzie podtrzymanie stanu kadry, w której będzie rywalizacja i chęć osiągnięcia sukcesu sportowego. Zaburzyć to mogą absencje i kontuzje w meczach naszych kluczowych zawodników. Poprzednia runda pokazała jak wiele są warci niektórzy piłkarze dla drużyny. W pierwszym etapie rundy jesiennej (7 meczów) byliśmy rewelacyjną drużyną, która świetnie się prezentowała i dominowała całkowicie w spotkaniach, była w czołówce ligi. W tym momencie na pewno jesteśmy pełniejszą drużyną dzięki nowym zawodnikom. W razie problemów kadrowych jesteśmy w stanie uzupełnić każdą pozycję niewiele tracąc na wartości drużyny.

Jaki Dalin zobaczymy na wiosnę - kontrolujący piłkę czy grający „na wynik”?

Gra Dalinu będzie taka jakich zawodników posiada. Na pewno będziemy grać z dużym zaangażowaniem i oddaniem dla klubu, na pewno będziemy drużyną bardzo kreatywną w grze ofensywnej, na pewno w grze obronnej każdy zawodnik będzie wykorzystywał swoje maksymalne umiejętności defensywne, na pewno nigdy nie poddamy się, będziemy walczyć o pierwsze miejsce w lidze oraz o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Dalin Myślenice jest drużyną, która musi myśleć o grze o najwyższe cele, dzięki systematycznemu rozwojowi z pewnością doczeka się w najbliższej przyszłości gry na wyższym poziomie, czego życzę temu klubowi.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).