Dalin-rycerze wiosny

5 lipca 2007 Wydanie 24/2007
Dalin-rycerze wiosny
Trener Krzysztof Hajduk podrzucany przez piłkarzy po awansie

Biało – zieloni pod wodzą Krzysztofa Hajduka zawojowali w rundzie wiosennej V ligę, a na kolejkę przed końcem rozgrywek zdobyli fotel lidera i w pięknym stylu awansowali do IV ligi.

Warto przypomnieć, że po rundzie jesiennej mieli 7 punktów straty do Gościbi, a po trzeciej kolejce wiosennej tracili do Sułkowiczan 9 punktów. Teraz czekają nas derby z Gościbią w IV lidze, w której będzie o co walczyć, bowiem do III ligi awansuje 8 drużyn. Tak więc przed naszą drużyną rysuje się niepowtarzalna szansa osiągnięcie kolejnego ambitnego celu.

W jesieni nasi gracze pod wodzą Marka Holochera zdobyli 28 punktów, na co złożyło się 8 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. W rundzie wiosennej Dailn uzyskał 37 punktów, strzelił 42 gole, a stracił 5, na to złożyło się aż 11 zwycięstw i 4 remisy.

U siebie nasi wygrali ze Słomniczanką 1:0, Bukownem 3:0, Górnikiem 4:1, Karpatami 5:0, Orłem 3:0, Janiną 2:1, zremisowali 0:0 z Cracovią, co dało łącznie 19 punktów przy stosunku bramek 18:2. Na wyjeździe wygrywali pięć razy z czego najbardziej efektowne było 12:0 z Iskrą i Błyskawicą 7:1. Poza tym pokonali Clepardię 3:2, Wróblowiankę i Prądniczankę po 1:0. Zremisowali trzy razy bezbramkowo ze Skawą, Tramwajem i Gościbią strzelając łącznie 24 gole, przy trzech straconych.

Najlepszym snajperem w naszych szeregach był kapitan drużyny Rafał Kański, który łącznie strzelił 11 goli w tym 7 w rundzie wiosennej. Kolejni na liście najlepszych strzelców to: Maciej Stolarz – 10 goli (5 na wiosnę), Marcin Drobny – 8, (8 na wiosnę), Tomasz Stelmach – 6, Tomasz Pilch – 6 (1 na wiosnę), Adam Włodarczyk, Radek Muniak 4 (3 na wiosnę), Łukasz Rapacz – 4 (4 na wiosnę), Tomasz Kępski 2, Michał Tondera 2 oraz Paweł Pyla, Dariusz Marzec, Szymon Cygal, Dawid Kałat, Rafał Drobny, Piotr Bylica - po jednej. W rundzie wiosennej w naszym zespole strzelało celnie 12 piłkarzy. Nasi gracze ujrzeli 22 żółte kartki.

Awans wywalczyli: Marek Szuba, Konrad Chrobak, Tomasz Bała, Szymon Cygal, Tomasz Pilch, Tomasz Stelmach, Michał Tondera, Łukasz Rapacz, Marcin Drobny, Rafał Drobny, Bartłomiej Bylica, Dawid Kałat, Mariusz Kęsek, Mateusz Mistarz, Rafał Kański, Radosław Muniak, Tomasz Kępski.

W rundzie jesiennej w kadrze Dalinu występowali także: Krzysztof Hajduk – trener od 4 kolejki rundy wiosennej, zastępując na stanowisku szkoleniowca Marka Holochera, Paweł Pyla, Adam Włodarczyk, Dariusz Marzec, Andrzej Wilk.

Stanisław Cichoń