Dalin w III lidze!

12 czerwca 2008 Wydanie 20/2008
Dalin w III lidze!
Trener Krzysztof Hajduk na rękach piłkarzy i kibiców, fot. Piotr Jagniewski

Na początku sezonu nikt oficjalnie nie mówił o tym, że Dalin Myślenice ponownie zagra w III lidze. Rok temu cichą nadzieję na taki scenariusz miał Zbigniew Lijewski, prezes klubu… jak się okazało, jego przypuszczenia były prawdziwe.

W czerwcu ubiegłego roku po awansie Dalinu do IV ligi, Zbigniew Lijewski miał nadzieję na powtórkę historii z roku 1993. Udało się! Dokładnie 15 lat temu piłkarze Dalinu przebojowo awansowali z V do IV ligi, aby w kolejnym sezonie znaleźć się w stawce drużyn walczących o III ligę. Po raz drugi biało-zieloni wystąpią w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi. Czy w przyszłym sezonie pójdą jeszcze dalej i ponownie będą liczyć się w grze o II ligę?

O tym zawodnicy nie mieli jeszcze czasu myśleć, a po bramce na remis z Puszczą Niepołomice w doliczonym czasie gry (90 + 5 min), Rączka stał się bohaterem spotkania oraz drugim najbardziej bramkostrzelnym napastnikiem ligi. Sympatycy Dalinu skandując nazwiska graczy odprowadzili piłkarzy do szatni, aby tam donośnym „Dzię-ku-je-my!” pogratulować im awansu.

Nastrój euforii i radości udzielił się także piłkarzom, którzy w ramach wdzięczności za świetną pracę trenerską podrzucali swojego opiekuna Krzysztofa Hajduka. – Plan minimum został wykonany na 7 kolejek przed końcem sezonu – nie kryjąc zadowolenia z dobrze zrealizowanego zadania mówił trener Dalinu.

p.jag

fot. Piotr Jagniewski