Dalin wraca na ligowe boiska

Dalin wraca na ligowe boiska
Kadra wiosna 2018. Bramkarze: Konrad Kipek, Mateusz Bies, Radosław Borycki, Jakub Przała. Obrońcy: Daniel Topa II, Szymon Tokarz, Tomasz Pilch, Tomasz Stelmach, Przemysław Senderski, Tomasz Idzi, Michał Mistarz, Michał Romaniak. Pomocnicy: Mateusz Kawula, Michał Wojtan, Dawid Kałat, Oskar Mistarz, Kamil Mistarz, Dawid Masłowski, Jakub Rak. Napastnicy: Jakub Górecki, Andrzej Biel, Michał Górecki, Rafał Kościelniak, Daniel Topa I, Oliwier Górecki, Filip Sroka, Krystian Galas

Po prawie czterech miesiącach przerwy i intensywnych zimowych przygotowaniach myśleniccy piłkarze wracają do gry. Na pierwszy ogień idzie Dalin Myślenice, który w meczu inaugurującym wiosenną część rozgrywek zmierzy się na własnym boisku 17 marca (godz.15.30) z Pcimianką Pcim. W jesiennym starciu tych ekip Dalin wygrał na wyjeździe 3:0, a kibicom piłki nie trzeba przypominać, że te spotkania urosły niemal do rangi derbów

W okresie przygotowawczym do sezonu piłkarze Dalinu nie mogli narzekać na brak wartościowych sparingpartnerów, bo obok zespołów z klasy okręgowej udało się im skonfrontować swoje siły z trzecioligowcami z Jaśkowic (trzecie miejsce po rundzie jesiennej w tabeli grupy małopolsko-swiętokrzyskiej) i Trzebini (jedenaste miejsce w tych samych rozgrywkach). Limanovia to z kolei lider swojej grupy w rozgrywkach IV ligi, więc remis z tym zespołem na zakończenie okresu przygotowawczego może świadczyć o rosnącej formie Dalinu, a ta musi być wysoka od początku, bo myśleniczanie nie składają broni w walce o trzecią ligę - mimo sporej straty punktowej do prowadzących w tabeli - Hutnika i Wiślanki.

Do przyjścia na inauguracyjny mecz nie trzeba chyba zachęcać kibiców bo co sezonowe starcia Dalinu z Pcimianką mimo swojej krótkiej historii urosły już niemal do regionalnych derbów i zawsze toczą się pod dużym napięciem nie tylko zresztą na boisku. Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że te zespoły w tabeli ze sobą sąsiadują i dzieli je zaledwie cztery punkty.

Zimą Dalin postawił na stabilizację, a roszady w składzie tym razem wydają się mniej spektakularne niż te których dokonano w poprzednich okienkach transferowych. Nie znaczy to jednak, że choćby Mateusz Bies, Oliwier Górecki i Filip Sroka nie wzmocnią tej drużyny. Po stronie ubytków należy wymienić odchodzących z klubu Damiana Leśniaka i Konrada Malinę. Kadrowo jednak Dalin, to cały czas zespół zdolny do toczenia równorzędnej walki z najlepszymi zespołami czwartej ligi pod jednym wszakże warunkiem – że będą ich omijać kontuzje.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).