Dariusz Szczotkowski pyta posła o pieniądze. "Jestem obiektem ataków" odpowiada Jarosław Szlachetka

Dariusz Szczotkowski pyta posła o pieniądze. "Jestem obiektem ataków" odpowiada Jarosław Szlachetka

Na finiszu kampanii wyborczej w sieci pojawił się film Dariusza Szczotkowskiego w którym ten pyta posła i kandydata na burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetkę o jego zarobki i sposób rozliczania się z nich przed wyborcami.

"Jestem obiektem ataków. (…) Apeluję z tego miejsca do młodego i sfrustrowanego pracownika starostwa powiatowego o zaprzestanie rozpowszechniania zmanipulowanych informacji oraz kłamstw pod moim adresem" - podczas dzisiejszej konferencji odpowiedział przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości

Film Dariusza Szczotkowskiego pojawił się w sieci wczoraj. Na facebooku rozchodził się w rekordowym tempie i zaledwie w przeciągu doby zanotował 13 tys. wyświetleń. Dzisiaj poseł Jarosław Szlachetka zwołał konferencję prasową podczas której odniósł się do zawartych w nim informacji.

W przygotowanym materiale Dariusz Szczotkowski przygląda się finansom posła związanym m.in. z jego podróżami służbowymi, dochodami związanymi z umowami cywilno- prawnymi z przeszłości - jako pełnomocnik wójta Gminy Pcim, Radny Sejmiku, a także dochodom związanymi z uposażeniem i dietą poselską.

- To kandydat, który udowodnił, że pieniądze publiczne wydaje w sposób nietransparentny, a ja tym filmem to udowodnię. (…) Ta prosta analiza pokazuje, że pan Jarosław Szlachetka może nie jest człowiekiem nieuczciwym, ale nie do końca rozlicza się z nami, swoimi wyborcami, czyli pracodawcami z tego jak funkcjonuje - czyli w tych sferach w których oskarża inne osoby - w filmie mówi Dariusz Szczotkowski.

Poseł wydaje oświadczenie

Dzisiaj poseł Jarosław Szlachetka zwołał konferencję prasową w której odczytał oświadczenie - jak mówił dotyczące "brudnej kampanii prowadzonej przez myślenickich samorządowców". Wspominał w nim m.in. o przegranym dla burmistrza Macieja Ostrowskiego procesie w trybie wyborczym. Podczas swojego wystąpienia odniósł się również do wspomnianego filmu.

- Od kilku dni jako kandydat na burmistrza Myślenic oraz poseł na Sejm jestem obiektem ataków oraz prób zastraszenia przez samorządowców oraz pracowników starostwa powiatowego.  (...) Apeluję z tego miejsca do pracownika starosty Tomala - młodego i sfrustrowanego pracownika starostwa powiatowego o zaprzestanie rozpowszechniania zmanipulowanych informacji oraz kłamstw pod moim adresem - powiedział na temat publikacji Jarosław Szlachetka.

 W piątek 19 października o godz. 24:00 kończy się kampania i rozpoczyna cisza wyborcza, która obowiązywać będzie do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. Te czynne będą w niedzielę 21 października od godz. 7 do 21. 

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)