Debiut więcej niż obiecujący

Debiut więcej niż obiecujący

Wystawa Róży Polewski to jedna z bardziej interesujących ekspozycji, których autorami byli uczniowie ze Szkoły Rysunku Rafała Zalubowskiego

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyło się już wiele wystaw, których autorami byli uczniowie ze Szkoły Rysunku Rafała Zalubowskiego. Ta wystawa jednak, której bohaterką jest Róża Polewka, to z pewnością jedna z bardziej interesujących. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i studentka krakowskiej ASP jawi się na niej jako osoba wyjątkowo dojrzała artystycznie jak na początek swojej kariery.

Obrazy, które oglądamy w hallu biblioteki nie są połączone w jakiś jeden cykl tematyczny, ale już można powiedzieć, że Róża jest bliska wypracowania czegoś, co muzycy nazywaliby własną nutą.

W tych debiutanckich szkicach, które często są takimi typowymi zadaniami z martwej natury jakie spotyka się na wczesnym etapie studiów na ASP widać już dużą świadomość tego, co jest po prostu w dobrym guście i jakich środków wyrazu należy unikać.

Zupełnie nietypowa jak na tak młodą artystkę jest również bardzo stonowana kolorystyka w której dominuje popielaty. Po tym bardzo obiecującym debiucie artystycznym wiemy jedno – z Róży Polewki nie należy spuszczać oka.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).