Deszczowe Cyklokarpaty w Myślenicach

Sport 28 sierpnia 2018 Wydanie 30/2018
Deszczowe Cyklokarpaty w Myślenicach

Ostatnia wakacyjna edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach była mokra, ciężka, ale taki właśnie jest pure MTB

Po długim, upalnym lecie przyszedł czas na ochłodzenie i opady. Choć to pierwsze większość zawodników powitała z prawdziwą ulgą, to jednak padający - momentami bardzo intensywnie - deszcz przyczynił się do wzrostu stopnia trudności wyścigu w Myślenicach. A ten już przed zawodami szacowany był na 4/5.

Pogodowe komplikacje nie zatrzymały jednak uczestników maratonu. Mimo tworzących się miejscami błotnistych sekcji, trasa wiodąca wzniesieniami Pogórza Wielickiego - wymagająca, prawdziwie górska, o cechach tzw. „pure MTB” - bardzo się podobała. Tak bardzo, że w opinii startujących Myślenice powinny na stałe zagościć w kalendarzu Kellys Cyklokarpaty.

W ramach maratonu na dystansie Hobby odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Pracowników Oświaty. Ponadto zwycięzców Mega i Giga open czekała dodatkowa nagroda: bon na Uphill na słowackim Chopoku.

196 zawodników ścigało się na dystansie Hobby, który w Myślenicach wyniósł równo 25 km. Najlepszymi okazali się Tomasz Niedźwiecki (czas: 01:16:21), Paweł Galik (strata: +00:04:04) oraz Jan Głowacki z Roweromania (strata: +00:04:04). Wśród kobiet najszybsze były Joanna Głowacka z Roweromania (czas: 01:41:23), Klaudia Powroźnik z Baran Cycling Team (strata: +00:06:22) oraz Olga Sołtys z THULE-JMP (strata: +00:19:20). Z naszych kolarzy najlepiej spisali się reprezentanci TKKF Uklejna Myślenice: 6m. zdobył Michał Hundla, a 8 Artur Ulman.

Na dystansie Mega o długości 43 km wystartowało 150 osób. Najszybsi byli Piotr Krawczyk z Real 64-STO (czas: 02:34:31), Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM (strata: +00:00:50) oraz Maciej Głowacki z BIKEBOARD (strata: +00:10:21). Wśród kobiet triumfowały Katarzyna Galewicz z TWOMARK Specialized (czas: 03:28:39), Natalia Kołodziej z Gomola Trans Airco (strata: +00:20:13) oraz Monika Podos z TTC MPEC Tarnów (strata: +00:22:05).

Królewski dystans Giga, czyli trasę o długości 71 km, wybrało 38 uczestników, w tym przedstawiciele kategorii „Elita” dla zawodników licencjonowanych. Kategorię Giga Open wygrali Andrzej Jarosz z 72D Oshee Windsport Team (czas: 04:48:22), Krzysztof Celary z Bikeboard (strata: +00:06:06) oraz Paweł Chrząszcz z 72D Oshee Windsport Team (strata: +00:08:53).

Ostatni wakacyjny maraton Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach można zaliczyć do bardzo udanych. Choć był to debiut, trasa spełniła oczekiwania uczestników, nawet przy deszczowej pogodzie. Urokliwe ścieżki Pogórza Wielickiego, ciekawe sekcje techniczne, sympatyczna atmosfera - to wszystko zadecydowało o sukcesie zawodów. Jak zwykle w miasteczku zawodów stanął multimedialny kiosk, w którym każdy chętny mógł wydrukować dyplom z aktualnych i historycznych edycji maratonów z sezonu 2018.

Myślenice to kolejny już wyścig zaliczany do klasyfikacji „Bomba Nie Wybiera vol. 2”. Jest to dodatkowa klasyfikacja dotycząca wyznaczonych przez organizatora segmentów (wspólnych dla wszystkich dystansów) zarejestrowanych w aplikacji Strava, prowadzona podczas najtrudniejszych edycji Kellys Cyklokarpaty. Oprócz Myślenic brane są pod uwagę maratony w Wierchomli, Kluszkowcach, Łopusznej, Kasinie Wielkiej i Rzykach.