Akcja

Dla nikogo nie zabrakło miejsca

Region 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
Dla nikogo nie zabrakło miejsca

W Restauracji Grzybek w Stróży odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane dla osób z terenu gminy Myślenice, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z powodu różnych przyczyn losowych

Uroczystość zorganizował Związek Polskich Kawalerów Maltańskich przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Głogoczowie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myślenicach. Na spotkanie zaproszono 85 osób, w tym 30 dzieci.

Gościem honorowym był ks. kanonik Stanisław Makowski - proboszcz Parafii NNMP w Myślenicach, a patronat honorowy objęli: ks. arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita krakowski, Maciej Ostrowski - burmistrz Myślenic oraz Jerzy Baehr prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Po powitaniu uczestników opłatka przedstawiono jasełka pt. ,,Nie było miejsca dla Ciebie”. Program artystyczny przygotowali uczniowie i nauczyciele ZPO w Głogoczowie. Potem dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia, a po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania spożyli świąteczny posiłek przy wigilijnym stole. Wiele radości dostarczył dzieciom święty Mikołaj, który przy choince rozdał prezenty. Upominkowe paczki podarowano także dorosłym.

- Serdecznie dziękuję mieszkańcom Głogoczowa, swoim uczniom i nauczycielom oraz ośrodkowi pomocy społecznej za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości, a sponsorom za ofiarność - mówił dyrektor ZPO w Głogoczowie Krzysztof Kania.